Zgłosuj na książki roku 2017

Geografja gospodarcza Polski Zachodniej. Tom I

Wydawnictwo: Magistrat Miasta Poznania
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Geografja gospodarcza Polski Zachodniej. Tom I

Pierwszy tom dzieła opisującego Polskę Zachodnią od strony geograficznej w okresie II Rzeczypospolitej.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2017-08-13

Wielkie, wybitne oraz ze wszech miar okazałe i imponujące dzieło "Geografja gospodarcza Polski Zachodniej" Stanisława Nowakowskiego składa się z dwóch tomów. Niniejszy tom pierwszy traktuje o środowisku geograficznym, ludności i wytwórczości roślinnej województwa Poznańskiego i Pomorskiego w latach dwudziestych dwudziestego wieku. Prawdziwa kopalnia wiedzy o tych terenach w wymienionym wyżej okresie naszej historii.
Książka składa się z trzech części. Część pierwsza opisuje środowisko przyrodnicze i znajdziemy tam informacje o obszarze Polski, podziale administracyjnym Polski Zachodniej, ukształtowaniu powierzchni, jeziorach, rzekach, glebach i klimacie dwóch województw zachodniej Polski. Część druga omawia ludność tej część naszego kraju. Przeczytamy tam o rozwoju zaludnienia Polski Zachodniej, rozmieszczeniu ludności, gęstości zaludnienia, składzie narodowościowym, rozmieszczeniu Niemców, stosunkach zawodowych, miastach i ludności wiejskiej, składzie ludności według wieku i...

Na półkach