Galaktyka Gutenberga

Seria: Myśl o kulturze
Wydawnictwo: Narodowe Centrum Kultury
The Gutenberg Galaxy
L_Settembrini

"Galaktyka Gutenberga należy do kanonu tych książek, które powinien znać każdy, kto interesuje się wzajemnymi związkami kultury, społeczeństwa i mediów. Pozycja plasująca się na pograniczu kilku dziedzin,m.in. socjologii, kulturoznawstwa, językoznawstwa, teorii sztuki, antropologii i historii, stanowi doskonały wstęp do koncepcji Marshalla McLuhana, który nie bez powodu nazywany jest jednym z największych myślicieli drugiej połowy minionego wieku" - dr Kalina Kukiełko-Rogozińska

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa