Dinozaury

Dinosaurs: The World's Most Terrifying Creatures
dinozaury, mezozoik, kenozoik,
flora i fauna
ryszpak

Niezwykły świat dinozaurów, wielkich ptaków drapieżnych i kotów szablozębnych, które przez ponad 150 milionów lat panowały na ziemi. Opisy ponad 90 gatunków, w tym osławionego tyranozaura, króla krwawych mięsożerców, czy powolnego sejsmozaura, jednego z największych zwierząt na świecie. W przystępny sposób przedstawione informacje o każdym zwierzęciu, jego zachowaniach i zwyczajach...

W przystępny sposób przedstawione informacje o każdym zwierzęciu, jego zachowaniach i zwyczajach łowieckich.

Piękne, wielobarwne ilustracje oraz mapy i ramki z najważniejszymi faktami i danymi.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: www.swiatksiazki.pl

Książka dobrze napisana, wiele ciekawych szczegółów, mapki, porównanie wielkości, stylizowane sceny z życia dinozaurów. Do głównej ryciny dla każdego gatunku mogę się trochę doczepić, nie pokazuje zbyt wyraźnie sylwetki.
A tylko sześć gwiazdek? Ile razy można mylić giganotozaura z gigantozaurem? No ile?...

Likopinina | 2017-08-28
Na półkach