Btooom!, Vol. 10

Wydawnictwo: Éditions Glénat
komiksy
angielski
Villiana

Ryota Sakamoto to młody bezrobotny mężczyzna uchodzący za jednego z najlepszych graczy Btooom! – bojowej gry online. Pewnego dnia budzi się na wyspie nie wiedząc jak się tam znalazł. Prosi o pomoc napotkanego człowieka, jednakże w odpowiedzi zostaje zaatakowany przedmiotem, który szybko rozpoznaje – bomba z gry Btooom!. Bohater szybko uświadamia sobie, że znajdujcie się w świecie Btooom!

Villiana | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017

Dochodzi do spotkania Ryoty i jednego z przedstawicieli organizatorów gry, którzy przylecieli na wyspę w celach naprawy awarii. Okazuje się, że Sakamoto zna go ze swojej pracy dla tej korporacji. Firma chce rozpowszechnić grę, ale Ryota dostaje od znajomego informacje, które mogą pomóc mu nie dopuścić do tego.

Niby dużo się działo, cały czas akcja, plus garstka nowych informacji, ale poczułam, że ta część jest strasznie przeciągnięta. Z nowych rzeczy dowiadujemy się o korporacji, trochę przeszłości Hidemi, przebudzenie Ryoty i jego plan na dalsze posunięcia, a reszta to wydłużona walka na bimy. Ach i jeszcze z ciekawszych rzeczy Date, który kiedyś odleciał z wyspy i może pomóc naszym bohaterom w ucieczce, tyle że wszystko ma swoją cenę. Wciąż bawię się nieźle, ale wątki z Odą i Hidemi nie należą do moich ulubionych i wolałabym, żeby wszystko było trochę bardziej okrojone, bo straszny tasiemiec się z tego robi.

Gatts | 2017-12-13
Na półkach: Mangi, Przeczytane