Apollonios Dykolos i jego gramatyka

Cykl: Prace Komisji Filologii Klasycznej (tom 28)
Wydawnictwo: Polska Akademia Umiejętności
Elevander

Zamierzeniem niniejszej pracy jest ukazanie z grubsza całokształtu problematyki, jaka wiąże się z gramatyką Apolloniosa Dyskolosa w jej szerokim rozumieniu. Składają się na nią w dużym stopniu zagadnienia, dla których ze zrozumiałych względów zabrakło miejsca w dwóch moich wcześniejszych książkach związanych z tym starożytnym gramatykiem [...]. Mam nadzieję, że polskiemu czytelnikowi przybliży to znacznie postać tego uczonego, który zasługuje na szczególne uznanie przede wszystkim dlatego, że jest autorem pierwszej europejskiej gramatyki napisanej z aspiracjami naukowymi.

źródło opisu: Fragment książki