Les conquerants de Troy: 1. Exil a Port-Fleuri; 2. Eckmul le bucheron; 3. La Bataille de Port-Fleuri; 4. Le Mont Rapace
9788328119673
troy
komiksy
boroster

Wspaniale narysowana historia fantasy o Troy, niezwykłej planecie, której mieszkańcy posiadają magiczne zdolności. Niedawno odkryta, stała się własnością potężnego Konsorcjum Kwiatów, przedsiębiorstwa zarządzanego przez książąt-kupców z Meirrionu. Na Troy zakazano używania nowoczesnej technologii, aby przymusowi osiedleńcy rozwijali w sobie talenty do czarów. Pośród tysięcy kolonistów są Tabula i Rasan, rodzeństwo, które wbrew własnej woli zostało tu sprowadzone przez wojska Konsorcjum. Nastolatki uciekają z wyznaczonego miejsca pobytu, by wyruszyć na poszukiwanie rodziców. Wędrówka po pełnej niebezpieczeństw i strasznych stworów planecie okaże się niezapomnianą przygodą oraz początkiem wielkich zmian. Młodzi bohaterowie wplączą się w walkę polityczną o panowanie nad Troy i największym skarbem tej planety - magią. Zbiorczy album Zdobywcy Troy zawiera pierwsze cztery tomy cyklu i rozgrywa się cztery tysiące lat przed zdarzeniami znanymi polskim czytelnikom z komiksów o Lanfeuście. Scenariusz napisał główny twórca tego uniwersum - Christophe Arleston (Lanfeust z Troy, Trolle z Troy, Lanfeust w kosmosie), a rysunki są dziełem cenionego grafika Ciro Toty (Aquablue).

źródło opisu: http://www.swiatkomiksu.pl

źródło okładki: http://www.swiatkomiksu.pl

Wkp | 2017-08-24

POCZĄTKI TROY

Humor, krew, nuta erotyki, dużo akcji i ciekawe wykorzystanie motywów Science Fantasy. Tak w skrócie można scharakteryzować wszystkie serie z uniwersum Troy, w tym także tą zebraną w tym właśnie tomie. Przede wszystkim jednak wypada powiedzieć jedno: że to kawał naprawdę dobrej komiksowej fantastyki dla nieco starszych odbiorców.

Całość recenzji na moim blogu http://ksiazkarnia.blog.pl/2017/08/24/zdobywcy-troy-arleston-christophe-tota-ciro/

xan4 | 2017-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2017

Omówienie pierwotnie zamieszczone na:

Piękny komiks o niczym

Nie wiem, czy kiedyś podsumowałem komiks już w tytule recenzji. Jeżeli nie, to właśnie udało mi się to zrobić. Najpierw chciałem zatytułować omówienie inaczej, a mianowicie – „Definitywnie…” – rozumiecie, że niby taki inteligentny jestem, że delikatnie informuję Was, że już takich komiksów nie będę brał do recenzji, że to próżny trud, że ja do takiej orki się nie nadaję itd. Jednak zmieniłem tytuł, bo chciałem Was nim zaskoczyć, tak po prostu.

Dla mnie tytuł omówienia to istotna rzecz, nie najważniejsza w tekście, ale ma za zadanie zasygnalizować, czego możecie się spodziewać po moim omówieniu. Właśnie – po omówieniu, a nie po recenzji. Bo według mnie ja nie piszę typowych recenzji, piszę omówienia i zawsze chciałem, aby takie były na Szortalu. Nie sztampowe recenzje książek czy komiksów pisane od linijki, ale omówienia czytanych pozycji, takie od serca.

„Zdobywcy Troy” to prequel znanej...

Krzysztof Lewandowski | 2017-07-31
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy

Podobają mi się ilustracje - to właśnie przykładowe plansze skłoniły mnie do sięgnięcia po "Zdobywców Troy". Przedstawiają typowy świat fantasy, a ja jestem wielbicielem tego gatunku. Przygoda, humor, przemoc, lekki erotyzm? Brzmi nieźle.

Niestety "Zdobywcy Troy" to przeciętny komiks (być może "Lanfeust z Troy", który ukazywał się jako pierwszy, jest lepszy). Postacie są zbyt płytkie, a relacje między nimi nieprzekonujące (na czele z wątkiem miłosnym). Historia zupełnie nie wciąga - to raczej zbudowana na niewyszukanych epizodach przewidywalna przygoda. Szkoda, bo wydanie jest prześwietne, a zachwyt nad prezentującymi ładne krajobrazy rysunkami podtrzymuję (jedynie przemoc mogła być bardziej podkreślona).

Obszerniejszą opinię znajdziecie w mojej recenzji: https://gexe.pl/komiksy/art/6376,zdobywcy-troy

Nightwolf | 2017-10-20
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy