Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Burda Książki NG
7 (5 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
National Geographic Traveler: London
Bartłomiej

Spędź urlop w Londynie! Zobacz to ekscytujące, najbogatsze kulturalnie miasto świata, pełne imponujących budowli, różnorodne i dynamiczne. Zajrzyj do królewskich rezydencji i parków, obejrzyj zmianę warty przed Buckingham Palace, wstąp do doskonałych galerii i muzeów, przejdź się brzegiem Tamizy od Westminster Bridge do Tower Bridge, a także po centrum finansowym świata ‒ City. Odwiedź targi przy Petticoat Lane i Portobello Road, londyńskie Chinatown, pełną teatrów Shaftesbury Avenue oraz handlową arterię Oxford Street.

MARSZRUTY – pomogą zaplanować pobyt w Londynie adekwatnie do posiadanego czasu
i zainteresowań.

NIEZWYKŁE DOŚWIADCZENIA - wyjątkowe, prawdziwe i różnorodne; od filiżanki herbaty
w eleganckim hotelu, przez rejsy po Tamizie, po debatę w Parlamencie.

RADY BYWALCÓW – od fotografików, podróżników i dziennikarzy National Geographic po lokalnych znawców rozmaitych zagadnień, dotyczące ulubionych miejsc, zasad postępowania i wielu innych kwestii.

TRASY 4 SPACERÓW PO LONDYNIE– opatrzone mapami i planami, m.in. po Westminsterze, historycznym City i królewskim Kensington Garden i South Kensington.

PROPOZYCJE MNIEJ RUTYNOWYCH SZLAKÓW – w tym po starym uniwersyteckim Oksfordzie, niegdyś rzymskim uzdrowisku w Bath, tajemniczym Stonehenge i miejscu narodzin Szekspira – Stratfordzie.

LISTĘ TEGO, CZEGO POMINĄĆ NIE WOLNO – w każdym regionie omówionym w przewodniku, a także przy trasie każdej wycieczki pieszej, samochodowej bądź rowerowej.

WSPANIAŁE ZDJĘCIA, GRAFIKI, PLANY I MAPY – ułatwią podjęcie decyzji, poruszanie się i gruntowne poznanie każdego miejsca.

źródło opisu: www.burdaksiazki.pl

źródło okładki: http://www.burdaksiazki.pl/

Lucca | 2017-11-19

Londyn jest jedną z europejskich stolic, którą nie uda się zwiedzić w ciągu jednego dnia, ponieważ posiada tak wiele ciekawych miejsc, atrakcji turystycznych oraz zabytków, że ich dokładne obejrzenie zajmuje bardzo wiele czasu. Zresztą w mieście możemy podziwiać ślady bogatej historii, sięgającej czwartego dziesięciolecia. W Londynie odnajdziemy wiele zabytków architektury światowej oraz cenne obiekty kultury i sztuki. Nie dziwi więc fakt, że każdego dnia w tym brytyjskim mieście spotkać możemy tak wielu turystów, którzy z niesłabnącym entuzjazmem przemieszczają się z jednego miejsca do drugiego.
W tym roku, nakładem Wydawnictwa Burda ukazał się przewodnik National Geographic po Londynie, który z pewnością ułatwi nam, na początek zaplanowanie zwiedzania Londynu, a w dalszej kolejności dostarczy wiele ciekawych informacji już na miejscu.
„Zobacz to ekscytujące miasto, pełne imponujących budowli, różnorodne i dynamiczne. Zachwyć się przepychem królewskich rezydencji i obejrzyj...

Ismena Frąckowiak | 2015-10-19
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016