Wszystko jest niebieskie

Okładka książki Wszystko jest niebieskie INGA
Okładka książki Wszystko jest niebieskie
INGA Wydawnictwo: book-self.pl literatura obyczajowa, romans
book-self.pl
2017-05-31
2017-01-01
gej homoseksualizm

Przyznam się szczerze - nigdy nie doczytałam do końca. Wiem, że będę tam płakać jak bóbr. Ogromnie wzruszająca książka o nietypowej miłości.

Nic szczególnego, lekko i szybko się czyta jednakże nie ma tu nic głębszego. Myśle, że nie zostanie w pamięci na długo...

Pierwszy raz czytałam powieść gdzie między bohaterami jest tak ogromna różnica wieku, jednak czytało się ją przyjemnie.
Główny bohater poznaje w restauracji, w której pracuję jako kelner mężczyznę, który pomimo wieku go zaintrygował, przez niefortunne zdarzenie w pracy - bohaterowie spotykają się aby wszystko wyjaśnić i uregulować i wtedy cała ich miłosna historia się zaczyna. Bohaterowie z czasem się w sobie zakochują, lecz nie odbierają tego jako miłości.
Wszystko Jest Niebieski pokazuję nam, że miłość przezwycięży wszystko, nawet niechęć ludzi, czy nawet wiek swojego partnera. Czytając ją uroniłam niejedną łzę. Na końcu brakowało mi odczytania listu, bo byłam ciekawa co w nim jest, lecz mimo to książka była piękna i polecam każdemu!

To pierwszy raz (drugi, jeśli liczyć fanfiction) kiedy kupiłam internetowe opowiadanie i całkowicie pierwszy kiedy praktycznie takie kupiłam "w ciemno". Przekonał mnie opis i cóż, niska cena. Nawet gdyby okazało się przeciętne - nie byłoby czego żałować, a lubię posiadać fizyczne kopie.

Przeczytałam książkę już kilka dni temu, ale jakoś nadal nie mogę z niej 'wyjść'. Siedzi mi w głowie i mam ochotę co jakiś czas otworzyć i przeczytać różne fragmenty, pośmiać się, wzruszyć. Książka jest króciutka, skupiona na jednym wątku, ale nie jest to w żaden sposób jej minus.
Przyznaję, że czytając "Wszystko jest niebieskie" czułam, że wyszłam odrobinę ze swojej strefy komfortu. Choć czytałam już nie raz książki o tematyce lgbt, a temat różnicy wieku między bohaterami bardzo mnie interesuje, tak tutaj zmierzyłam się z różnicą wieku większą niż kiedykolwiek wcześniej... I to było cudowne doświadczenie! Nie mam nawet do czego jej porównać, czy to z inną książką czy serialem/filmem. Autorka świetnie zobrazowała różnice między postaciami, wszystko było naprawdę naturalne i odczuwało się różnicę wieku nawet przez sam wysławiania się danej postaci. Przez te ponad sto stron zdążyłam polubić Arka i Daniela, ich humor, dystans do siebie i podejście do wszystkiego.
Mogłabym pisać i pisać o tym co dokładnie mi się podobało, ale musiałabym chyba 'recenzować' stronę po stronie. Nadal chyba jestem w zachwycie po tym co przeczytałam, podziwiam autorkę za to jak wszystko realistycznie, zwyczajnie, do bólu prawdziwie opisała? Cieszę się, że ta książka istnieje i mam nadzieję, że więcej ludzi ją przeczyta (moja kopia już pożyczona jednej znajomej i będzie chyba przekazana dalej),bo warto. Warto jeśli lubi się książki o tematyce lgbt, jeśli lubi się czytać o parach z różnicą wieku, warto jeśli chce się po prostu spróbować czegoś innego i spojrzeć na coś od innej strony.

Bardzo smutna historia. Czytając opis miałam jednak nadzieję na coś zabawniejszego.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

• LGBT
  • Wyzwania 2020
  • Wyzwanie LC 2022
  • LGBT+
  • LGBT - geje

Dodaj cytat z książki Wszystko jest niebieskie