Zadziwiający Kościół. Jak katolicyzm ukształtował nasz świat

Tłumaczenie: Anna Borowska
Wydawnictwo: eSPe
Yours is the church
historie biblijne

Jak Kościół przywrócił kobiecie prawo do swojego ciała? W jaki sposób papież Leon uratował Rzym przed Atyllą? Jak wczesnośredniowieczny duchowny z Yorku ocalił Arystotelesa i Platona? Jak samotny ksiądz z Nowego Świata walczył z "oświeconymi" naukowcami o uznanie równości wszystkich ras? W jaki sposób Jan Paweł II przyczynił się do upadku komunizmu? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz...

Jak Kościół przywrócił kobiecie prawo do swojego ciała?
W jaki sposób papież Leon uratował Rzym przed Atyllą?
Jak wczesnośredniowieczny duchowny z Yorku ocalił Arystotelesa i Platona?
W jaki sposób Jan Paweł II przyczynił się do upadku komunizmu?

Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w tej porywającej książce. Dzięki niej dowiesz się, jak wiele z wartości, który uważamy za niezbywalne i fundamentalne dla naszej cywilizacji, zawdzięczamy nauce Chrystusa i Jego Kościołowi. Jej autor dobitnie i jasno udowadnia, że bez Kościoła nasz świat nie byłby taki, jakim go dziś znamy. Przypomina, że nawet tak podstawowe prawa, jak prawo do życia, godności osobistej i równości w czasach przedchrześcijańskich stanowiły dobra dostępne jedynie dla wybranych. Zwraca także uwagę na ogromny i niezastąpiony wkład Kościoła w artystyczne i naukowe osiągnięcia ludzkości.

Ta książka pokazuje, że chrześcijaństwo tak radykalnie zmieniło świat na lepsze, że nawet najbardziej zagorzali ateiści powinni dziękować za to, że Chrystus dał światu Kościół. Bo naprawdę nie chcieliby żyć w świecie, w którym nie byłoby chrześcijaństwa.

Odkryj, jak wiele ludzkość zawdzięcza Kościołowi! Przekonaj się, że jest on naprawdę zadziwiający!

"Od lat liberalne media próbują wmówić opinii publicznej, także polskiej, że Kościół był wrogiem postępu i nauki, że zwalczał cywilizację i wolność. Ten nieustanny czarny PR bywa coraz bardziej skuteczny, do tego stopnia, że współcześni katolicy wstydzą się często własnego dziedzictwa, a w swych przodkach widzą ludzi niedojrzałych i ograniczonych. Książka Mike`a Aquiliny jest znakomitą odtrutką na taką propagandę. Pokazuje, że przez wieki Kościół był obrońcą rozumu i wiedzy. Nie tylko przekazywał on przez pokolenia mądrość Greków i Rzymian, ale stworzył podstawy tego wszystkiego, czym mogą się chlubić obecnie żyjący Europejczycy. Zadziwiający Kościół to dzieło, którego po prostu nie wolno pominąć!"

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa