For 100 Nights

7 (3 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
1939193141
angielski
izik

Passion knows no bounds... Avery Ross is living a dream. After struggling all of her life to make ends meet, a chance encounter with a powerful, darkly handsome man has catapulted her into a dazzling new world of penthouse luxury, elegant parties, and a wild, consuming passion with her billionaire lover, Dominic Baine. Nothing is out of his reach in business or in pleasure, yet the only woman...

Passion knows no bounds...

Avery Ross is living a dream. After struggling all of her life to make ends meet, a chance encounter with a powerful, darkly handsome man has catapulted her into a dazzling new world of penthouse luxury, elegant parties, and a wild, consuming passion with her billionaire lover, Dominic Baine. Nothing is out of his reach in business or in pleasure, yet the only woman he wants is her. Nick sweeps her to sensual heights she has never dared explore, commanding her body the same way he commands her heart. Yet Avery knows the fantasy she’s living cannot last.

With dark secrets and a dangerous enemy haunting her past, Avery must find a way to trust Nick with the truth before it destroys everything they share. But Nick is harboring secrets of his own as well. And when they come to light, Avery will be forced to decide if the love she feels for Nick is strong enough to endure a betrayal she may never be able to forgive.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/30066048-for-100-nights

źródło okładki: https://www.goodreads.com/book/show/30066048-for-100-nights

Beata | 2018-08-13
Przeczytana: 13 sierpnia 2018

Rewelacyjna w swoim gatunku powieść erotyczna. Dalszy ciąg historii związku Dominicka i Avery... Odkrywamy następne sekrety tej pary, ale najbardziej zaskoczyło mnie zakończenie, no tego się nie spodziewałam. Powieść napisana świetnie, dużo scen erotycznych, ale bardzo ładnie opisanych. Mam nadzieję, że będzie dalszy ciąg...

książek: 2014
Ewitka | 2018-11-14
Na półkach: Erotyk, 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 01 października 2018

Po zaskakującym zakończeniu pierwszej części (kończy się o dziwi dobrze) mają miejsce beztroskie dni i noce Avery i Dominica. Prawda wyznana przez Avery, dotycząca jej rodziny i śmierci ojczyma ma jednak drugie dno, a jest ktoś, kto zna prawdę i nie zawaha się przed szantażem. Ale Avery znowu wszystko wyznaje Dominikowi. Niestety tylko ona w tym związku jest szczera, więc gdy pewne fakty z życia Dominika wychodzą na jaw, nie potrafi sobie z tym dać radę. Pora na tom trzeci i miejmy nadzieję, szczęśliwe zakończenie.

kiniaz5 | 2017-11-03
Szandra | 2018-07-30