rozwiń zwiń

Przeczucie

Okładka książki Przeczucie
Tetsuya Honda Wydawnictwo: Znak Literanova Cykl: Reiko Himekawa (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
352 str. 5 godz. 52 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Cykl:
Reiko Himekawa (tom 1)
Tytuł oryginału:
ストロベリーナイト (The Silent Dead)
Wydawnictwo:
Znak Literanova
Data wydania:
2017-08-07
Data 1. wyd. pol.:
2017-08-07
Liczba stron:
352
Czas czytania
5 godz. 52 min.
Język:
polski
ISBN:
9788324037926
Tłumacz:
Rafał Śmietana
Tagi:
Rafał Śmietana Tokio kryminał literatura japońska

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,7 / 10
444 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
1129
445

Na półkach: ,

Przez długi czas unikałam kryminałów, sądząc, że takie krwawe historie są nie dla mnie. Potem trafiłam na «Wołanie kukułki» Roberta Galbraitha i przepadłam. Na swoim koncie mam już kryminały angielskie, amerykańskie, skandynawskie, polskie a nawet włoskie, a teraz w moje ręce wpadł japoński.

***

Reiko Himekawa, jako młoda komisarz i do tego kobieta, wciąż musi udowadniać swoją wartość jako detektyw. Na dodatek pewien incydent z przeszłości nie daje jej o sobie zapomnieć. Reiko ma wokół siebie zaufanych współpracowników, ale kiedy sprawa ze zwłokami zapakowanymi w niebieską folię robi się coraz bardziej skomplikowana, na jej drodze staje znienawidzony Katsumata, który nie przebiera w słowach i jest w stanie zrobić wszystko, aby samemu znaleźć mordercę. Stłamszenie Reiko z powodu jej dziwnych przeczuć stawia na pierwszym miejscu...

***

Nie da się ukryć, że kultura azjatycka mocno różni się od europejskiej czy amerykańskiej. Byłam więc ciekawa, jak będzie wyglądało śledztwo w kryminale Hondy. Czy Reiko okaże się panią detektyw na miarę Holmesa, a może bliżej jej Cormoranowi Strike’owi? Okazuje się, że ani to, ani to. To, co mocno rzuca się w oczy w «Przeczuciu» to nie sprawa kryminalna, a sposób, w jaki autor dokładnie wyjaśnia system działania tokijskiej policji. Kto jest na górze a kto na dole, co się dzieje, gdy dwie jednostki łączą swoje siły itd. Honda kładzie duży nacisk na to, aby czytelnik dobrze zrozumiał wszystkie zawiłości systemu.

Jeśli chodzi o zagadkę kryminalną, czuję pewien niedosyt. Sam pomysł z morderstwami jest ciekawy, ale już od połowy książki wiemy, kto za nimi stoi. Oczywiście autor zostawił też niemałe zaskoczenie na koniec, ale to nie zmienia faktu, że zbyt szybko odkrywa karty. Do tego akcja poprowadzona jest w taki sposób, że przez większość książki brak jest napięcia i tego dreszczyku emocji tak charakterystycznego dla gatunku. Dopiero pod koniec czułam lekkie zaciekawienie i zniecierpliwienie, ale to jednak za mało. A bohaterowie? Katsumata niezwykle mnie irytował i bardzo nie lubię, kiedy pisarze wprowadzają takie postaci. Sama Reiko też mnie nieco denerwowała przeżywaniem wszystkiego.

Nie chcę powiedzieć, że to zła książka. Miło spędziłam z nią czas i dobrze mi się ją czytało, ale od kryminałów wymagam dużo więcej, niż to, co zaserwował mi Honda. «Przeczucie» okazało się być poprawne, ale niczym się nie wyróżnia.

Przez długi czas unikałam kryminałów, sądząc, że takie krwawe historie są nie dla mnie. Potem trafiłam na «Wołanie kukułki» Roberta Galbraitha i przepadłam. Na swoim koncie mam już kryminały angielskie, amerykańskie, skandynawskie, polskie a nawet włoskie, a teraz w moje ręce wpadł japoński.

***

Reiko Himekawa, jako młoda komisarz i do tego kobieta, wciąż musi udowadniać...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    533
  • Chcę przeczytać
    410
  • Posiadam
    175
  • 2018
    37
  • Japonia
    17
  • Kryminał
    12
  • Kryminały
    9
  • Literatura japońska
    8
  • Teraz czytam
    8
  • 2019
    8

Cytaty

Więcej
Tetsuya Honda Przeczucie Zobacz więcej
Tetsuya Honda Przeczucie Zobacz więcej
Tetsuya Honda Przeczucie Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także