filozofia i etyka
Piotrek

Książka ukazująca sylwetki, życie i drogę do świętości uczniów Chrystusa. Zawiera teksty katechez Benedykta XVI o Apostołach i pierwszych chrześcijanach oraz mapy ich wędrówek misyjnych. Dopełnienie całości stanowią piękne zdjęcia zabytków sztuki światowej ilustrujące dzieje rodzącego się Chrześcijaństwa. Nauczanie Benedykta XVI jest bardzo mocno zakorzenione w Biblii i jej orędziu. Nie może...

Nauczanie Benedykta XVI jest bardzo mocno zakorzenione w Biblii i jej orędziu. Nie może być inaczej przede wszystkim dlatego, że koncentruje się ono na bohaterach wiary Nowego Testamentu, którzy jako pierwsi odpowiedzieli na Chrystusowe „Pójdź za Mną”, zaś ich życie i losy dobrze odzwierciedlają zawiłości i wielość tożsamości uczniów Pana. Istnieje jednak także inna, jeszcze bardziej decydująca przesłanka charakterystycznego „ubiblijnienia” papieskich katechez, a mianowicie wzgląd na chrystologiczną nośność
i wymowę obu zasadniczych części Pisma Świętego, to znaczy Starego
i Nowego Testamentu.

Niniejsze wydanie papieskich katechez stanowi niemałą osobliwość. Polega ona na umieszczeniu po tekście każdej katechezy wszystkich cytatów biblijnych, na które powołuje się Ojciec Święty. Czytelnik, natrafiając na odnośniki do poszczególnych miejsc Pisma Świętego, może łatwo odnaleźć
i przeczytać dany tekst w pełnym brzmieniu, a dzięki temu wyrobić sobie znacznie lepsze pojęcie na temat biblijnego podłoża nauczania Benedykta XVI.
Ks. prof. Waldemar Chrostowski

Książka prezentowana była w Watykanie, a obszerny wywiad z Januszem Rosikoń został wyemitowany 30 listopada przez Radio Watykańskie. Wywiadu posłuchać można na stronie Laboratorium Wiary i Kultury "Opoka".

źródło opisu: Oficjalna strona wydawcy www książki.

źródło okładki: Oficjalna strona wydawcy www książki.

Piotrek | 2017-06-03
Na półkach