Pixel nr 11 (01/2016)

Seria: Pixel
Wydawnictwo: Idea Ahead
czasopisma
Adannyel

Spis treści: LOADING PODSUMOWANIE ROKU Nie tylko zestawienie TOP 10 roku według Pixela, ale również światłe komentarze naszych redaktorów. WYWIAD Z EVIE FRYE Porozmawialiśmy z aktorką użyczającą swojego wizerunku bohaterce Assassin`s Creed: Syndicate. DEUS EX MANKIND DIVIDED Pojechaliśmy do europejskiej centrali Square Enix, żeby przetestować nowego Deusa Exa. WYWIAD Z PRODUCENTEM Z EIDOS...

Spis treści:

PODSUMOWANIE ROKU

WYWIAD Z EVIE FRYE

DEUS EX MANKIND DIVIDED

WYWIAD Z PRODUCENTEM Z EIDOS MONTREAL
Olivier Proulx jest producentem kanadyjskiego studia przygotowującego kontynuację Human Revolution.

BLOOBER TEAM
Odwiedziliśmy krakowskie studio, badając kulisy powstania znakomitego Layers of Fear i sprawdzając, co wiadomo o nadchodzącym Medium.

GHOST IN THE SHELL: FIRST ASSAULT
Dla wielu fanów zapowiadało się, że będzie to świętokradztwo, ale pierwsze wrażenia są zgoła odmienne.

STAR CITIZEN
To będzie albo wielka sensacja, albo największy skandal dekady.

NA KOŃCU WCHODZĄ NINJA
Na rynku pojawiła się książka opowiadająca historie z życia graczy wzięte.

PLAY THE GAME

JUST CAUSE 3
Ten bohater nie stał się tak popularny jak Nathan Drake, tym niemniej wyczynia podobne cuda.

RED GAME WITHOUT A GREAT NAME
Zręcznościówka w klimatach steampunku z niecodzienną grafiką (i nazwą).

XENOBLADE CHRONICLES X
Zupełnie niespodzianie, wbrew przeciwnościom, pojawił się na Wii U. Sos jako recenzent!

SPACE ENGINEERS
Sandboksowa gra umożliwiająca eksplorację kosmosu i kolonizację planet.

MARIO TENNIS: ULTRA SMASH
Sos po raz kolejny, tym razem w parze z Mario.

HARD WEST
Rodzimy rodzynek mieszający strategię z realiami Dzikiego Zachodu.

BEGINNER`S GUIDE
Są autorzy Pixela, którzy uważają tę grę za największe objawienie 2015 roku. Tym niemniej jest to gra tak bardzo oryginalna, że jednocześnie... niełatwa w odbiorze.

WARHAMMER: THE END OF TIMES – VERMINTIDE
Uniwersum Warhammera, a w nim sieciówka autorstwa zawodowców z Fatshark, odpowiedzialnych za War of the Vikings czy Krater.

ASHES OF THE SINGULARITY
Miał to być najbardziej wystawny RTS w dziejach. Sprawdzamy czy spełnił oczekiwania.

THEA: THE AWAKENING
Kolejna polska produkcja, tym razem hybrydowa, łącząca strategię z karciankami.

EMPYRION
Jeszcze jedna gra umożliwiająca eksplorację kosmosu, w szerzej skali niż można sobie wyobrazić.

VORTEX: THE GATEWAY
Walka o przeżycie w niesamowitym świecie z pogranicza jawy i snu.

EPSILON
Ta skradanka z fabułą rozgrywającą się w niedalekiej przyszłości to kolejna z ciekawostek, które można znaleźć wyłącznie na Steamie.

ROOM THREE
Raz na jakiś czas zdarza się gra mobilna, która ma taką siłę przebicia, że... wskakuje na łamy Pixela.

HALL OF FAME

ALONE IN THE DARK
To było zimową porą, gdy pojawiły się cztery dyskietki z dziełem Fredericka Raynala i gry wideo nie wyglądały już później tak samo.

FALLOUT
Wielkość tej serii nie opiera się na fajerwerkach technicznych, ale na fabule i kreacji świata, w którym nie chcielibyśmy żyć, ale który z jakiegoś powodu wydaje się fascynujący.

BRIAN FARGO
Bez tego człowieka nie byłoby Fallouta, Bard`s Tale, Balldur`s Gate czy Planescape Torment. Brian opowiada nam jak osiągnął to wszystko na przestrzeni ostatnich 30 lat.

GRY IZOMETRYCZNE
W 1984 roku były najnowszym krzykiem mody, wprowadzającym do gier udawany trójwymiar. Ich sława trwała tylko kilka lat, ale nie umarły, lecz wyewoluowały do nowej formuły, która tu i ówdzie funkcjonuje do dzisiaj.

INDIANA JONES
Przegląd dziejów doktora Jonesa w elektronicznej rozrywce to historia wzlotów i upadków z naciskiem na to drugie. Tym niemniej te kilka pozytywów zapisało się złotymi zgłoskami w historii gier.

SECRET LEVEL

TOM SAVINI I SEAN S. CUNNINGHAM
Człowiek, który stworzył Jasona Voorheesa i reżyser oryginalnego „Piątku trzynastego” opowiadają Pixelowi o największych ciekawostkach, jakich doświadczyli kreując legendę.

FELIETON MRW
„Niech żyje Flash” - i wszystko jasne, czym zajmuje się tym razem autor „God Hates Poland”.

SNY O ODLEGŁEJ GALAKTYCE
Fenomen George`a Lucasa miał swoje przemilczane przez lata rozdziały. Odnosiło się to zwłaszcza do fundamentalnego pytania: „Skąd pomysł na >>Gwiezdne wojny

źródło opisu: http://shop.pixel-magazine.com/

źródło okładki: http://shop.pixel-magazine.com/

• Dziewczyna, która wróciła
  • Pudełko z marzeniami
  • Światło w Cichą Noc
  • Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
  • Krew

7,18 (34 ocen i opinii)
Światło w Cichą Noc
Krystyna Mirek

7,39 (18 ocen i opinii)
Życie jest sztuką. O korzyściach płynących z porażek i o sile wyobraźni
Joanne Kathleen Rowling

7 (5 ocen i opinii)
Spektrum. Leonidy
Nanna Foss

7,55 (11 ocen i opinii)
Patchworkowe rodziny. Jak w nich żyć
Wojciech Eichelberger , Alina Gutek

8 (1 ocen i opinii)