Ekstatyczna autokastracja

Wydawnictwo: The Serpent
filozofia i etyka
Morbius

Twórcy: Autor książki: Łukasz Majewski Tytuł: Ekstatyczna autokastracja Podtytuł: Psychoanalityczno-mitoznawcze ujęcie roli narcyzmu, zazdrości, żałoby i nekrofilii w kulcie Wielkiej Bogini Matki Koncepcja rysunku: Łukasz Majewski Wykonanie rysunku: Daniel Strzelczyk Skład wstępny: Michał Knihinicki Korekta językowa, skład: Anna Popis-Witkowska Wydanie pierwsze (drukowane): The Serpent,...

Twórcy:

Skład wstępny: Michał Knihinicki
Korekta językowa, skład: Anna Popis-Witkowska
Wydanie pierwsze (drukowane): The Serpent, Szczecin 2008
Wydanie drugie (internetowe): The Serpent, 2009

Książka Ekstatyczna autokastracja. Psychoanalityczno-mitoznawcze ujęcie roli narcyzmu, zazdrości, żałoby i nekrofilii w kulcie Wielkiej Bogini Matki jest próbą naukowego omówienia fenomenu rytualnej autokastracji i wiążących się z nim zjawisk psychologicznych. Z jednej strony − skrótowo i popularyzatorsko przybliża wiele kluczowych, klasycznych już dla religioznawstwa i psychoanalizy koncepcji; z drugiej zaś − jest przykładem zastosowania do badań problematyki religioznawczej narzędzi bardziej współczesnych i mało w odniesieniu do niej popularnych, takich jak psychoanaliza lacanowska, gender studies i queer theory. Tło narracji stanowi milczące założenie psychodynamiczno-strukturalnej zbieżności rytualnej autokastracji z transformującym, ekstatycznym misterium miłości. Rozpoczynając się prezentacją materiału historycznego, poprzez myśl psychoanalityczną, wpada owa narracja w refleksję o bardziej uniwersalnym, dotykającym każdego z nas − pragnących − charakterze.

Od Autora

źródło opisu: http://www.the-serpent.pl/index2.php?dzial=ksiazki&book=0