Pierwsze i Ostatnie Przykazanie. Część II

God'ed
1419684604
filozofia i etyka
kasiuka83

Niniejsza książka jest kontynuacją pierwszej części tej serii - swoistego teologicznego tsunami, o tytule "Pierwsze i Ostatnie Przykazanie. Część I" - autorstwa Laurence'a B. Brown, która prezentuje nieodparte argumenty dowodzące stanowiska zawartego w podtytule tej książki, który brzmi 'Kwestia Islamu Jako Realizacji Objawienia'. Przesiewając judaizm, chrześcijaństwo i islam w poszukiwaniu prawdy przekazanej w objawieniu, odnajdujemy tak dokładne, spójne i niezaprzeczalne podobieństwa, że niemożliwym jest nie dojść o wniosku, że objawienie nie zakończyło się wraz z nadejściem Mojżesza lub Jezusa oraz że zarówno Stary jak i Nowy Testament przepowiedział nadejście ostatecznego proroka, który miał nadejść po odejściu Jezusa.
Czy Muhammad mógł być tym przepowiedzianym prorokiem? I czy objawienie, które przekazał, święta księga islamu - Koran, mogło być "Ostatecznym Testamentem" od Boga? Poczynając od miejsca, w którym pierwsza część tej serii się zakończyła, niniejsza książka poddaje szczegółowej analizie odpowiedzi na te kluczowe pytania, argumentując, że islam jest dopełnieniem Bożego objawienia przekazanego ludzkości. W trakcie śledzenia tej analizy, obie te książki ukazują podstawową i niezbędną wiedzę na temat religii, objawienia i tego, do czego Bóg nawołuje ludzkość aby osiągnęła...
... zbawienie.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: zdjęcie autorskie

kasiuka83 | 2017-05-11
Przeczytana: 09 maja 2017

Książka jest kontynuacją pierwszej części o identycznie brzmiącym tytule. W tej części szerszej analizie poddany jest Koran. Jednak znajdujemy tutaj również wiele ciekawych informacji na temat pozostałych świętych ksiąg. Warto sięgnąć po tą propozycję po przeczytaniu pierwszej części, gdyż napisana jest równie ciekawie i wnosi dużo nowych informacji.
Często spotykałam się z książkami, których pierwsza część wciągała, a kolejna była powielaniem tych samych informacji, jakby pisana na siłę, aby zwiększyć sprzedany nakład po sukcesie pierwszej. Tutaj tego nie ma :)

Na półkach