Choroby nerek i pęcherza - Wildenrath Clara

Wydawnictwo: FILAR
zdrowie, medycyna

Głównie kobiety, ale również wielu starszych mężczyzn cierpi z powodu schorzeń nerek i pęcherza moczowego. Chorzy z reguły nie zwracają uwagi na swoje dolegliwości, które często uchodzą za wstydliwe i nie poddające się żadnemu leczeniu. A przecież oprócz wielu leków, które może zaaplikować lekarz, poprzez odpowiednie nawyki i zachowania sami możemy nauczyć się zapobiegać wielu dolegliwościom. Ta książka zawiera wiadomości na temat różnych schorzeń, na przykład zapalenia pęcherza moczowego, nie trzymania moczu, zapalenia miedniczek nerkowych. Czytelnik znajdzie tu wiele cennych informacji takich jak: przyczyny, diagnozowanie i leczenie poszczególnych chorób wizyta u lekarza rozmowa i sposoby badania zapobieganie i samodzielna pomoc wzmacnianie odporności, gimnastyka mięśni dna miednicy, psychoterapia i alternatywne metody leczenia