Literatura na świecie nr 07-08/2007 (432-433) Słowacja

Wydawnictwo: Literatura na Świecie
czasopisma
Anna

Pavel Vilikovský: Kacper, Melchior, Baltazarowa,przeł. Joanna Goszczyńska, Pavel Vilikovský: Koń na schodach, ślepiec we Vrablach,przeł. Sylwia Siedlecka,Pavel Vilikovský / Joanna Goszczyńska:Nigdy nie czułem się pomijany (rozmowa), Dušan Mitana: Objawienie,przeł. Joanna Goszczyńska, Balla: Opowiadania,przeł. Jacek Bukowski,Anna Kobylińska: Terra Incognita. Dwie glosy o Słowakach, Peter Pišťanek: Młody Doncz,przeł. Janusz Opyrchał-Bojarski, Janusz Opyrchał-Bojarski: Słowacki Babilon
z drewnianą wioską w tle, Václav Pankovčín: Opowiadania,przeł. Jacek Bukowski,Dušan Taragel: Mato Grosso,
przeł. Janusz Opyrchał-Bojarski, Pavol Rankov: Pokolenie osobnych,przeł. Andrzej S. Jagodziński,Daniela Kapitáňova: Książka o cmentarzu,
przeł. Justyna Wodzisławska, Daniela Kapitáňova / Kata Račková:
Jestem straszną papugą (rozmowa),
przeł. Janusz Opyrchał-Bojarski, Peter Macsovszky: Wiersze,przeł. Jacek Bukowski, Peter Zajac: Literatura słowacka na końcu XX wieku,przeł. Andrzej S. Jagodziński, Joanna Mueller: Mój Chlebnikow powszedni.
Abecediariusz będziański, Adam Pomorski: Jego Moskale, Jerzy Jarniewicz: Powieść jako źródło cierpień,
Danuta Cirlić-Straszyńska: Korespondencja,

• Dziewczyny nie biją
  • Psikus
  • Naturalna kolej rzeczy
  • Aru Shah i koniec czasu
  • Natura leczy, czyli co sprawia, że jesteśmy szczęśliwsi, zdrowsi i bardziej kreatywni
  • Macbeth
  • Kości proroka