Zgłosuj na książki roku 2017
Nela i skarby Karaibów
przygodowa
Natalia86N

Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja siódma książka. Odkryjemy Karaiby śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów. Poznamy miejsca, gdzie mogły zatonąć galeony i poszukamy skarbów na dnie morza! Wyruszymy do starych jaskiń, w których mieszkali kiedyś Indianie. Odkryjemy zatokę, w której kiedyś ukrywali się piraci. Zbadamy dno Morza Karaibskiego w poszukiwaniu...

Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja siódma książka.
Odkryjemy Karaiby śladami Krzysztofa Kolumba, korsarzy i piratów. Poznamy miejsca, gdzie mogły zatonąć galeony i poszukamy skarbów na dnie morza! Wyruszymy do starych jaskiń, w których mieszkali kiedyś Indianie. Odkryjemy zatokę, w której kiedyś ukrywali się piraci. Zbadamy dno Morza Karaibskiego w poszukiwaniu zatopionych armat.

Przeżyjemy wiele innych fantastycznych przygód!

Mam nadzieję, że wybierzesz się ze mną, bo nie będzie to tylko podróż po Karaibach, ale wyprawa prawdziwych odkrywców.

Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody!
Pakuj się i wyruszamy!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,76397,Nela-i-skarby-Karaibow

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,76397,Nela-i-skarby-Karaibow

korcia | 2017-05-23
Przeczytana: 06 maja 2017

Bez wątpienia „Nela i skarby Karaibów” to pozycja, która ucieszy młodych i ciekawych świata czytelników. Myślę, że zarówno dziewczynki jak i chłopcy powinni być nią usatysfakcjonowani. Neli nie da się nie lubić, a czytanie o jej przygodach to prawdziwa przyjemność. Książka uczy i bawi, budzi w dzieciach ciekawość świata.

Nelyt | 2017-09-06
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 24 maja 2017

O Neli małej reporterce pewnie każdy słyszał. A dla tych, którzy jakimś cudem jej nie znają, jest to program podróżniczy skierowany do dzieci, który Nela prowadzi. Chociaż ma dopiero 11 lat zwiedziła już kawał świata. Młodzi odbiorcy dzięki temu programowi uczą się w przystępny im sposób o różnych zakątkach świata, ich kulturze, geografii, a także o zamieszkujących je zwierzętach i roślinności. Oprócz tego pokazuje różne przygody głównej bohaterki, a zarazem prowadzącej - Neli.

Tym razem Nela zabiera nas na Karaiby. Wraz z nią wyruszamy śladami piratów i szukamy ukrytych skarbów.
Książka jest kierowana do młodych czytelników, dlatego dorośli mogą się trochę nudzić, kiedy często są tłumaczone oczywiste (dla nas) rzeczy. Jednak trzeba docenić to, że dzieci mogą się z niej czegoś nauczyć.

Wydana jest świetnie! Cała masa kolorowych zdjęć nie pozwala się nudzić, dołączona jest nawet mapa skarbów. W książce dodane są kody do zeskanowania i poprzez odpowiednią aplikację można obejrzeć...

Dominiqe83 | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Hej pasjonaci podróży! Ci mali i ci duzi! Jeśli aktualnie brak środków finansowych, brak czasu lub inne przeszkody uniemożliwiają Wam wyprawę śladami piratów z Karaibów, spokojnie możecie to zrobić z jedenastoletnią Nelą - Małą Reporterką :)

Przepięknie wydana książka, a moim zdaniem nawet album "Nela i skarby Karaibów" - już siódmy tytuł w serii z małą podróżniczką spod znaku National Geographic - zabiera nas w barwną drogę, której punktem centralnym jest Morze Karaibskie.

Unikatowe zdjęcia i ciekawe opisy, podane w przystępny sposób, zainteresują każdego młodego odkrywcę, zachęcając go do samodzielnego pogłębiania historii odkryć nieznanych lądów związanych z Krzysztofem Kolumbem, podążania tropem egzotycznych zwierząt, czy podziwiania bajkowych widoków znad raf koralowych.
Do książki dołączona jest mapa skarbów, która powieszona nad łóżkiem dziecka może pobudzić w nim żyłkę badacza odległych miejsc!

Nie możecie przegapić tej pozycji.

Zyje_bo_czytam | 2017-05-04
Przeczytana: 14 kwietnia 2017

Nela mała reporterka ma już jedenaście lat i wydała właśnie siódmą książkę „Nela i skarby Karaibów”. Tym razem zabiera nas w podróż śladami Krzysztofa Kolumba, ale także piratów, korsarzy i podwodnych skarbów.
Zabierając nas w rejon Karaibów Nela przeżywa mnóstwo fantastycznych przygód. Przybliża odkrycie Ameryki przez Kolumba, który myślał, że dotarł do Azji, pokazuje jak dawno temu ludzie, nie mając takich urządzeń jak dziś, wyobrażali sobie świat.
Książka pełna jest legend i opowieści, poznajemy tajemnice jaskiń, w których kiedyś mieszkali Indianie, ruszamy tropem rozbójnika karaibskiego Francisa Drake’a i razem z Nelą nurkujemy w rafach Morza Karaibskiego, a także lecimy helikopterem nad brzegiem morza w poszukiwaniu podwodnych wraków.
Jak to Nela ma w zwyczaju :-) i tym razem doszukała się w kształcie Hispanioli ….. głowy żyrafy, która pokazuje język! Znawcy książek Neli pamiętają, że taki kształt miała też Birma.
Każdy rozdział oprócz ciekawych historii zawiera mnóstwo...

Elwira | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017

Nela mała reporterka ma już jedenaście lat i jest bardzo rezolutną blondyneczką – zawsze była :-) To już jej siódma książka. Tym bardziej spodobała się dzieciom, bo jest o pirackich skarbach. A kto nie kocha piratów? Razem z nią dzieci podążyły śladami Krzysztofa Kolumba piratów, korsarzy i zatopionych skarbów.
Oczywiście było wiele ciekawych przygód. Do tego piękne legendy i niesamowite (czasami mrożące krew w żyłach opowieści)

W każdym rozdziale są (jak w każdej z książek Neli) przepiękne fotografie, rysunki oprócz ciekawych historii zawiera mnóstwo pięknych zdjęć,rysunków Neli oraz map i mapek w tym wyspy skarbów.

My po woli kompletujemy całą serię. Ahoj przygodo!

wiedźma | 2017-05-21
Przeczytana: 06 maja 2017

Dużą zaletą książki jest zrozumiały język, dzięki czemu młody czytelnik z większą przyjemnością odda się lekturze. Co równie istotne, w publikacji znaleźć można sporą ilość faktów, dotyczących zarówno historii, jak i przyrody tamtego zakątka świata. Zostały one podane w bardzo przystępny sposób, dzięki czemu łatwiej wpadają one do głowy, co dla młodszych czytelników jest nie bez znaczenia.

Całość na: http://wiedzma-czyta.blogspot.com/2017/05/nela-i-skarby-karaibow.html

MoznaPrzeczytac | 2017-06-19
Przeczytana: 19 czerwca 2017

„Nela i skarby Karaibów” to siódma z z kolei książka z serii wydanej przez słynną, małą reporterkę, która w wieku zaledwie dziewięciu lat fascynuje nie tylko swoich rówieśników, ale także i starszych od niej osób niesamowitą ciekawością świata i pasją podróżowania. Jak sama doświadczyłam, choć skierowana jest głównie do najmłodszych czytelników, doskonałej rozrywki może dostarczyć też tym nieco starszym. Dzięki tej lekturze odkrywanie świata z moją małą siostrzenicą stało się niezwykle fascynujące, a ona sama przy pomocy niniejszej książki zainspirowała mnie nie tylko do czytania o tych niezwykłych punktach na mapie świata, ale przede wszystkim do wyruszenia w drogę, aby poznać je namacalnie.

Pełna recenzja książki wraz ze zdjęciami na stronie:

Bolanren | 2017-10-07
Przeczytana: 07 października 2017

Przeczytałam wszystkie poprzednie książki z tej serii i ta podoba mi się najbardziej. Jest ciekawa, zabawna i pouczająca.
Moim dzieciom mniej się spodobała. Ja świetnie bawiłam się wczuwając się w główną bohaterkę i podróżując po multikolorowych stronach egzotycznych miejsc, w których realnie nigdy nie będę mogła być.
Książka rozbudza marzenia, pokazuje piękno świata przyrody i mądrości z dziejów człowieka.
Z początku przeszkadzały mi ilustracje nadnaturalne- kolaże graficzne, połączenie obiektów realnych ze zmyślonymi, niewystępującymi w naturze. Musiałam tłumaczyć/ wmawiać dzieciom, że np. taka wyspa z czaszki nie istnieje. Czyli książka nie należy do stricte edukacyjnych. Jednak te fantastyczne ( dosłownie) obrazki stanowią wielki atut książki. Są wysublimowane, realistyczno- magiczne, największej jakości. Sprawiają dużo przyjemności.
Polecam książkę dorosłym i dzieciom, którzy chcą obejrzeć piękno Wysp Karaibskich, poznać legendy o piratach, marzyć o wyprawie w niemożliwe.

mystic_dream | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Piękne, kolorowe, albumowe wydanie na kredowym papierze. 215 stron czytania i oglądania plus starodawna mapa skarbów. Nela opowiada ciekawie i prosto o Wyspach Karaibskich, Haiti i Dominikanie, piratach i korsarzach, zaginionych galeonach i ich wrakach, podwodnych wycieczkach, tajemniczych jaskiniach, latających rybach...Wszystko okraszone sporą dawką przepięknych zdjęć z bajecznymi plażami o białych piaskach i krystalicznie czystej wodzie, rysunkami Neli, mapami oraz kodami QR, które można zeskanować i oglądać dodatkowe filmiki. Jednym słowem - czuję się z córką częścią tej wyprawy! Nela ma lekki styl, zadaje nam pytania, wciąga do rozmowy:)

Polecam wszystkim, dużym i małym!

adam | 2017-07-26
Przeczytana: 07 kwietnia 2017

Kolejna książka z serii o Neli - Małej reporterce.
W tej książce Nela jest na Karaibach i odkrywa ich skarby.

:-)

Wręczono Bestsellery Empiku 2017

Podczas gdy w lubimyczytać.pl wspólnie wybieramy Książki Roku 2017, 6 lutego na uroczystej gali rozdano Bestsellery Empiku. To nagrody Empiku dla najlepiej sprzedających się w minionym roku książek, filmów, płyt, gier oraz czasopism. Wręczono je we wtorek po raz 19.