Nela na kole podbiegunowym

Cykl: Nela mała reporterka (tom 6.1) | Seria: Podróże Neli
Wydawnictwo: National Geographic
podróże, koło podbiegunowe
Luna2401

Cześć! Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja szósta książka J. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji - Tajlandię, Kambodżę, Malezję...

Cześć!
Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja szósta książka J.
Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji - Tajlandię, Kambodżę, Malezję (Borneo), Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej - Peru, Boliwię, Chile, a w Północnej - Kostarykę, Panamę i Dominikanę. Ostatnio zwiedziłam też chłodne kraje, takie jak: Islandię, Finlandię i Grenlandię!
I właśnie w tej książce zabiorę cię w niezapomnianą podróż na koło podbiegunowe! Uwielbiam mroźne przygody! A te będą wyjątkowe i mam nadzieję, że wybierzesz się tam ze mną! Pojedziemy w psim zaprzęgu, spotkamy maskonury i poszukamy niedźwiedzia polarnego!
Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy!
Nela

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: empik.com

Franek | 2019-05-04
Przeczytana: 02 maja 2019

Polecam tą książkę, jest bardzo fajna 🙂. Z tej książki📘 dowiedziałem się bardzo
ciekawych rzeczy o kole podbiegunowym🗻.Np dlaczego Grenlandia jest nazywana zielonym lądem🛤 i inne rzeczy.

Joanna | 2019-04-09
Przeczytana: 26 marca 2019

Wspaniała dla mojego 5 letniego syna.

looq | 2019-04-09
Na półkach: Przeczytane, Dla Jakuba
Przeczytana: 05 kwietnia 2019

Tym razem Nela zabiera nas na wyprawę na Koło Podbiegunowe. Dzięki niej poznajemy bliżej zwierzęta, które żyją w Finladii, Grenlandii i Islandii. Najbardziej podobał nam się rozdział o wielorybach i górach lodowych. Piękne zdjęcia, fajne wydanie sparawia, że książkę się czyta i ogląda z wielką przyjemnością.

DurgaRE | 2019-03-21

Nie wiem co jest w tych książkach takiego, że dzieciaki je uwielbiają?

Kaba | 2019-02-01

Słabe i z licznymi błędami merytorycznymi.

Fidler | 2019-02-01
Przeczytana: marzec 2018

Banalna, nawet dla dzieci. Osoby, które znają tematy artyczne szybko znajdą mnóstwo błędów, np. na temat grenlandzkich psów.
Co do formy - wygląda na to, że dziewczynka przeciągana jest przez zwiedzane kraje jako eksponat do zdjęć. reszta fotografii jest po prostu zakupiona w agencjach. Wyglada to bardzo sztucznie, nie polecam!

Deszcz | 2018-12-18

Bardzo interesująca dla moich dzieciaków, obydwoje 3 i 7 lat słuchali uważnie, więc wnioskuję że im też się podobało.

ilo99 | 2018-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2018

Kolejne spotkanie z Nelą. Jak zwykle garść informacji, przetykana fotografiami i relacjami z przygód Neli. Nadal jako lektor dokonywałam poprawek redakcyjnych, chociaż nie było ich wiele. Za to wiadomości o Grenlandii, Laponii i Islandii – ciekawe. Wzbogacą również wiedzę dorosłego. Zwłaszcza gdy skorzysta z opcji zeskanowania kodu QR i obejrzy filmy dołączone do reportaży. Ot, choćby ten z pieśnią humbaków. Polecam.

Leilanni | 2018-10-26

Bardzo dobrze wydana książka, kolorowa z mnóstwem zdjęć, grafik, można obejrzeć nawet filmiki (kody qr). Znajdują się również liczne ciekawostki, które zaskoczą nawet dorosłych (do dzisiaj myślałam, że Laponia to stosunkowo malutka kraina :) ) i błyskotliwe przemyślenia młodej autorki :)

Agata | 2018-10-16

dla dzieci w wieku 4-7 lat