Nela na kole podbiegunowym

Cykl: Nela mała reporterka (tom 6.1) | Seria: Podróże Neli
Wydawnictwo: National Geographic
podróże, koło podbiegunowe
Luna2401

Cześć! Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja szósta książka J. Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji - Tajlandię, Kambodżę, Malezję...

Cześć!
Nazywam się Nela i mam jedenaście lat. A to jest już moja szósta książka J.
Gdy miałam pięć lat, zaczęłam podróżować po świecie i nagrywać filmy. Moim idolem jest Steve Irwin i tak jak on jestem reporterem-podróżnikiem. Byłam w wielu ciekawych krajach na różnych kontynentach. W Afryce zwiedziłam m.in. Etiopię, Zanzibar, Kenię, Tanzanię i Mauritius. W Azji - Tajlandię, Kambodżę, Malezję (Borneo), Indonezję, Filipiny, Wietnam, Sri Lankę, Birmę i Japonię. W Ameryce Południowej - Peru, Boliwię, Chile, a w Północnej - Kostarykę, Panamę i Dominikanę. Ostatnio zwiedziłam też chłodne kraje, takie jak: Islandię, Finlandię i Grenlandię!
I właśnie w tej książce zabiorę cię w niezapomnianą podróż na koło podbiegunowe! Uwielbiam mroźne przygody! A te będą wyjątkowe i mam nadzieję, że wybierzesz się tam ze mną! Pojedziemy w psim zaprzęgu, spotkamy maskonury i poszukamy niedźwiedzia polarnego!
Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody! Pakuj się i wyruszamy!
Nela

źródło opisu: merlin.pl

źródło okładki: empik.com

AnnaSikorska | 2016-11-30

Marzyliście lub marzycie o podróżach? Dlaczego tego nie robicie? Pewnie powodów macie tak samo dużo jak ja. Każdy dobry, aby odwlec zmianę i wyprawę w nieznane. Później odkrywamy, że podróże nie są aż tak absorbujące, wyczerpujące i niemożliwe skoro mogą to robić Aleksander Doba (emeryt w tym przypadku brzmi dziwnie) i Nela (uczennica szkoły podstawowej). Takie sytuacje uświadamiają nas, że bariera językowa, brak środków są tylko pretekstem do tkwienia w domu i pokazują, że tuż za rogiem może być interesująco. Przecież skoro kilkunastoletnia dziewczynka nauczyła się języka i ruszyła (na pewno z rodzicami) w podróż to i my możemy.
Fenomen książek z serii „Nela mała podróżniczka” tkwi w pokazywaniu młodym czytelnikom możliwości. Zamiast przeszkód (szkoła, praca rodziców, pieniądze) widzą, że podróżowanie to przyjemność, możliwość doświadczania nowych, nieznanych rzeczy, uczuć, ludzi. Podróżowanie jest tu jak wyprawa do zoo dla kilkuletniego dziecka, ale dużo bardziej interesujące, bo...

Basia | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Nela jest naszą rodzinną ulubienicą. Nie wiem kto bardziej kocha ją i zazdrości jej przygód i podróży - zarówno ja, jak i moja córka jesteśmy zachwycone tymi publikacjami. Książki Małej Reporterki kupujemy w ciemno. Zdjęcia są przepiękne, ciekawostki niesamowite, a dodatki: filmiki i mapy jeszcze bardziej nas zachęcają. POLECAM!

Ksiązka o małej reporterce Neli, która w tym tomie zaprasza nas na wyprawę na koło podbiegunowe - lodołamaczem po Zatoce Botnickiej, na niezwykła Grenlandię, gdzie poznajemy faunę tego regionu. Wspólna lektura z moim synkiem. Adam jest zachwycony. Rekomenduję jako wspaniałą lekturę dla dzieci, które uwielbiają podróże.

Kinga | 2017-03-03
Przeczytana: 21 lutego 2017

"Czy ty też masz takie marzenia? Mówię ci, warto marzyć, a potem kiedyś te marzenia spełniać!"

Moja opinia: Do wszystkich książek Neli podchodziłam zawsze z wielką przyjemnością, ponieważ wiedziałam, że spędzę przy nich miło czas, dowiem się czegoś ciekawego, a do tego obejrzę bardzo ładne zdjęcia. "Nela na kole podbiegunowym" zaciekawiła mnie przede wszystkim swoją tematyką. Mroźna Islandia, przygody w wiosce Świętego Mikołaja, podglądanie dzikich zwierząt, no i ta Grenlandia. Okazało się jednak, że jest to w mojej opinii, najgorsza pozycja w dorobku młodej autorki. Zawiodłam się, tak po prostu. Miałam wrażenie, że tym razem są to przede wszystkim historie dla jej rówieśników i ich rodziców. Znajdą oni w niej bowiem sporo ciekawostek dla osób rozpoczynających dopiero przygodę z geografią. Dla mnie niestety, nie było w tej książce nic nowego. Uznałam ją także jako najgorszą książkę pod względem stylu pisania Neli. Przeszkadzały mi urywki o innych, wcześniej omawianych krajach,...

Kolejna książka autorstwa mojej ulubionej małej podróżniczki! Przyznam, że naprawdę nie mogłam się jej doczekać. Kiedy zauważyłam ją w zapowiedziach z niecierpliwością wyczekiwałam dnia kiedy będę mogła ją przeczytać ;) Taaak, ja dorosła kobieta całkiem oszalałam na punkcie tej dziewczynki, jej niezwykłych przygód i świetnych książek! Ale nie tylko ja tak mam!

Do niedawna mój starszak raczej z rezerwą podchodził do tych książek, z jednej strony mu się podobały, bo uwielbia wszystko co związane z podróżami, egzotycznymi zwierzętami itp. Ale jednak odstraszała go duża ilość treści. Niestety reaguje na to niemal alergicznie. Ale tym razem ta słodka foczka z okładki wywarła na nim jakieś szczególne wrażenie, a kiedy zobaczył wewnątrz psy husky i renifery i pingwiny i foki - no przepadł całkowicie ;) Poprosił mnie o wspólne czytanie i ja prośbę z przyjemnością spełniłam. Wiem, że dla niego jest to jednak jeszcze trochę za wiele tekstu, aby czytał samodzielnie, ale na pewno za jakiś...

Zyje_bo_czytam | 2016-11-07
Na półkach: Przeczytane, Lenka, Z autografem

Nela mała Reporterka idolka dziewczynek, w tym mojej córki :-) Jestem bardzo zadowolona, że na rynku wydawniczym pojawiły się książki, które w bardzo przystępny sposób zachęcają dzieci do czytania i poznawania świata, szczególnie miejsc, które nie są typowymi do wyjazdów rodzinnych.
W październiku miała premierę kolejna książka „Nela na kole podbiegunowym” to tak w tematyce świąt trochę. Porusza zagadnienia Laponii, reniferów, Świętego Mikołaja, ale także lodołamaczy i zwierząt zamieszkujących lodowe treny.
Książka zawiera dużo zdjęć, opisów, ciekawostek, map, które dla dziecka są bardzo przystępne. Nela opisując, opowiada swoje podróże, zaczynając od pakowania po każdy z kolejnych etapów.
Podróżuje tym razem po Finlandii, Islandii i Grenlandii.
Dowiadujemy się na początku co to za obszar to koło podbiegunowe, następnie dlaczego na standardowych mapach nie widzimy Laponii czyżby jej nie było? Nie, oczywiście, że nie – jest :-) i zajmuje całkiem sporo miejsca.
Nela w Laponii...

Pogromcy Nudy | 2017-02-13
Przeczytana: luty 2017

To już trzecia książka z serii o Neli w naszej biblioteczce. Podobnie jak pozostałe bardzo nam się spodobała ze względu na ciekawą treść i bardzo przyjemną dla oka, urozmaiconą formę.

Dużym plusem tej książki jest spójność tematyczna - cała książka dotyczy miejsc znajdujących się na podobnej szerokości geograficznej, a przez to o zbliżonych warunkach, co wydaje mi się lepszym pomysłem niż skakanie po całym świecie.

Niestety w tej książce pojawiło się wyjątkowo dużo kodów, których nie dało się zeskanować. Gdyby ktoś miał podobny problem, to polecamy nasz sposób: http://www.pogromcynudy.com/zwiedzajac-swiat-z-nela/#kody

Melania | 2018-07-09
Przeczytana: 07 lipca 2018

Nie podobała mi się do końca ta książka. Można by było tak wiele w niej umieścić, tak dużo informacji, a tu czytelnik dostaje raczej relacje przeżyć Neli. Za mało ciekawostek, za mało zwierząt, za dużo Neli. Wiem, że to książka dla dzieci, ale rozdziały są krótkie. Dziecko się nie znudzi jeśli by było więcej istotnych wiadomości o florze i faunie. Najsmutniejsze jest to, że kilka razy przy niej przysnęłam, a nigdy mi się to nie zdarza.

Jagoda | 2017-10-04

„Nela na Kole Podbiegunowym” to bardzo fajna książka dla kogoś, kto lubi zimne kraje i przygody tak jak Nela. Nela odwiedza tam: Grenlandię, Islandię i Finlandię. Najbardziej podobał mi się rozdział „Pędząc w psim zaprzęgu”, a był on o tym, że Nela pojechała psim zaprzęgiem, a psi zaprzęg prowadziły psy haski, są one na jednym ze zdjęć. Drugie w tej książce to zagadka, a jest ona taka: dlaczego niedźwiedzie polarne nie jedzą pingwinów? Odp: Bo mieszkają na różnych kontynentach. Odwiedziła też Świętego Mikołaja. Polecam.

Agatka | 2017-10-22

NORMALNIE CZAD!