Najlepszy przyjaciel. Człowiek i pies – bohaterstwo podczas drugiej wojny światowej

Tłumaczenie: Jan S. Zaus
Wydawnictwo: Replika
7 (8 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
No Better Friend
TribalWarrior

Najlepszy przyjaciel to historia technika Królewskich Brytyjskich Sił Powietrznych, Franka Williamsa, i Judy, czystej krwi pointerki. Ich drogi zetknęły się w obozie jenieckim w rejonie Pacyfiku. Bardzo szybko stali się nierozłącznymi przyjaciółmi. Gdy więźniowie byli źle traktowani, Judy interweniowała szczekaniem. Bardzo mocno przeżywała bombardowania i wszelakie okrucieństwa wojny, stając...

Gdy więźniowie byli źle traktowani, Judy interweniowała szczekaniem. Bardzo mocno przeżywała bombardowania i wszelakie okrucieństwa wojny, stając się wzorem bohaterstwa dla ludzi, którzy widzieli w jej woli przetrwania nadzieję na własne ocalenie.
Judy w czasie drugiej wojny światowej była jedynym psem, oficjalnie uznanym za jeńca wojennego (POW). Gdy odeszła w 1950 roku, została pochowana w swej kurtce Brytyjskich Królewskich Sił Powietrznych. Williams pozostał jej wierny do końca swego życia – nigdy nie miał innego psa. Ich historia – a zwłaszcza nierozerwalna więź, nawet w najgorszych sytuacjach – stanowi jedną z wielu nieodkrytych dziejów z czasów drugiej wojny światowej.

źródło opisu: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&s=now&id=36

źródło okładki: http://www.replika.eu/_ksiazki/36.jpg

TribalWarrior | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

Amerykański pisarz Josh Billings powiedział kiedyś, że pies jest jedynym stworzeniem na ziemi, które kocha cię więcej niż siebie samego. Zdumiewająca i nieprawdopodobna historia Judy, niezłomnej suczki rasy pointer angielski, dowodzi, że najlepszy przyjaciel człowieka jest gotów razem z nim nie tylko dzielić życie w szczęściu i dobrobycie, ale także cierpieć głód, poniżanie i stawiać czoła śmiertelnym zagrożeniom, ratować od niebezpieczeństw wojny i poświęcać mu całe swoje jestestwo. Odwzajemniona miłość technika RAF-u Franka Williamsa do Judy, nie tylko pozwoliła im wspólnie przeżyć piekło japońskiego obozu jenieckiego na Sumatrze, ale także zachować godność aż do dnia wyzwolenia go przez brytyjskich komandosów. Niniejsza książka Roberta Weintrauba, bestseller The New York Times, pokazuje, że w najczarniejszych chwilach życia tylko bezwarunkowa miłość, przyjaźń i wzajemna pomoc, może utrzymać przy życiu iskierkę nadziei na lepsze jutro...

Pełny tekst recenzji tutaj:...

Baladynka | 2017-08-24
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 02 marca 2017

Bardzo dobra książka. Dużo opisów.

KatLi | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018