Maksymilian M. Kolbe Biografia świętego męczennika

Wydawnictwo: Esprit
Ursa

Maksymilian M. Kolbe – „Szaleniec Niepokalanej” Mówiono o nim, że posiada niezwykły umysł, jest genialnym organizatorem i wielkim wizjonerem. Nie ma wątpliwości, że był także kapłanem, który przyjął głęboko do serca ewangeliczną prawdę o tym, że nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich. Ale pojawiały się też opinie o jego antysemityzmie, twardym charakterze...

Maksymilian M. Kolbe – „Szaleniec Niepokalanej”

Mówiono o nim, że posiada niezwykły umysł, jest genialnym organizatorem i wielkim wizjonerem. Nie ma wątpliwości, że był także kapłanem, który przyjął głęboko do serca ewangeliczną prawdę o tym, że nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie oddaje za przyjaciół swoich. Ale pojawiały się też opinie o jego antysemityzmie, twardym charakterze i bezkompromisowości.

KIM TAK NAPRAWDĘ BYŁ JEDEN Z NAJWIĘKSZYCH POLSKICH ŚWIĘTYCH?
Katolicki publicysta i filozof Tomasz P. Terlikowski przez wiele lat tropił wszystkie wątki życia i działalności ojca Maksymiliana P. Kolbego. Zafascynowany dokonaniami zakonnika, zbierał zapiski, dokumenty kościelne, fotografie, nagrania i relacje świadków. Dzięki temu dotarł do wielu nieznanych faktów z życia świętego, które zaskakują i w zupełnie nowym świetle przedstawiają jego fenomen.

Znakomita przygoda duchowa. Gorąco polecam!
ADAM WORONOWICZ ODTWÓRCA ROLI ŚW. MAKSYMILIANA W FILMIE „DWIE KORONY”

Nietuzinkowa opowieść o nieprzeciętnym świętym. Pisana z talentem, kompetencją i z pasją. BP MICHAŁ JANOCHA

Wszystko, co w nas najlepsze, w nim jednym było! PROF. JAN ŻARYN, HISTORYK

źródło opisu: Strona wydawnictwa

źródło okładki: Strona wydawnictwa

Jakub | 2017-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2017

Ciekawa książka o wielkim człowieku i wielkim świętym. Ojciec Maksymilian Kolbe zapisał się w historii Kościoła i Polski przede wszystkim przez swoje męczeństwo, gdy w obozie w Auschwitz dobrowolnie poszedł na głodową śmierć w zamian za współwięźnia. Ten heroiczny czyn nieco przysłonił jego wcześniejszą niezwykłą działalność. Dzięki tej książce możemy nie tylko prześledzić losy św. Maksymiliana od lat dziecinnych aż do śmierci w obozie, a także poznać (wyprzedzające jego czasy) projekty ewangelizacyjno-misyjne - budowę Niepokalanowa, wydawanie popularnych gazet o charakterze religijnym (np. "Rycerz Niepokalanej" i "Mały Dziennik"), stworzenie klasztoru w Nagasaki w Japonii, próby rozszerzenia działalności wydawniczej na inne kraje. Ujmujące są też opisy ukazujące niezwykłą dobroć o. Maksymiliana w relacjach z innymi ludźmi i nieustanne próby ich ewangelizowania i nawracania- często zakończone sukcesem. Zwraca też uwagę niespotykana wręcz pobożność maryjna świętego franciszkanina....

aa17 | 2018-04-14
Przeczytana: 14 kwietnia 2018

Postac ojca Kolbego jest bardzo wyrazista. Piekne życie i ofiarna śmierc oraz wielka ufnosc porywają i zmuszają do rozmyślań nad swoim życiem. Dla mnie jednak ksiązka napisana jezykiem, który trudno mi sie czytał. Pomimo tego polecam!

Tybero | 2018-04-03
Przeczytana: 30 marca 2018

Z całą pewnością jest to jedna z największych, najważniejszych i najciekawszych książek jakie mi przyszło czytać. I tu wcale nie ukrywam że postać wielkiego świętego i wielkiego człowieka Maksymiliana Kolbego szczerze uwielbiam, co więcej uważam go za swojego mistrza i można by żec że idola. W końcu na bierzmowaniu przyjąłem imię Maksymilian właśnie na część Kolbego aby mnie prowadził.
Pare słów o książce, jest to bardzo rozległa biografia opisująca całe życie Kolbego od początku do końca a także zawiera krótki opis jego dziedzictwa, książka jest przepełniona jego notatkami i spostrzeżeniami. Przedstawia nam obraz tego wielkiego świętego który właśnie przez Niepokalaną chciał dostać się do Boga, to jego Matka Boska wybrała ofiarują mu jeszcze jak był młody dwie korony. Rajmund jeszcze wówczas po tym wybrał służbę Bogu i imię Maksymilian i wszystkie jego dzieła Niepokalanów w Polce i w Japonii, Rycerz Niepokalanej, Rycerstwo Niepokalanej, ewangelizacja Japonii, zakładanie Radia...

lucek | 2018-12-27
Przeczytana: grudzień 2018

Bardzo ważna książka. Przeważnie trudno mi takie oceniać. Widać, że autor wykonał ogrom pracy. W niektórych miejscach jednak mnie drażnił zbytnim odbieganiem od tematu oraz nadużywaniem sformułowania Szaleniec Niepokalanej. Czasem ma się wrażenie, że rzadziej pojawia się imię ojca Maksymiliana niż ten synonim i to jeszcze w denerwującym w cudzysłowie. Ogólnie jednak bardzo polecam.

breathe | 2018-03-04
Przeczytana: 28 lutego 2018

Książka pozwoli odkryć całą historię życia Św. Maksymiliana Kolbe, męczennika, "Szaleńca Niepokalanej", człowieka, który w swoim uwielbieniu Maryi doszedł do doskonałości

Pawello | 2017-08-14

Książka byłaby niezła, gdyby to było moje jedyne źródło wiedzy o świętym a tak...jest poprawnie i nic poza tym. Kwerenda mogłaby być poszerzona a autor powinien dać więcej ciekawostek z życia, których nie brakowało. Wyszło trochę po łebkach, szkoda.

lukaswir | 2017-12-17
Przeczytana: grudzień 2017

Dopiero dzięki tej książce poznałem postać świętego Maksymiliana. Był rzeczywiście człowiekiem na Maxa dla Niepokalanej. Świetna biografia wraz z znakomitą refleksję Terlikowskiego. Polecam!

jarekcichosz | 2019-03-18
Przeczytana: 2018 rok

Rewelacyjna obszerna biografia rozprawiająca się z kilkoma mitami.
Gorąco polecam każdemu kto chce poznać tę wybitną postać.

Magdalena | 2019-04-04
Przeczytana: luty 2019

Postać świętego Ojca Maksymiliana - jak wiadomo, heoriczna. Publikacja z pewnością dostarcza szerokiej wiedzy na temat jego życiorysu, nie skupiając się na samym pobycie w Auschwitz i męczeńskiej śmierci.

Książka jest dość obszerna. Dla mnie chyba nawet napisana zbyt rozwlekle. Miałam wrażenie, że treść mogłaby być bardziej skondensowana. Po prostu styl i warsztat pisarski autora nie przypadł mi go gustu.

Oprócz wątków czysto biograficznych, sporo miejsca poświęcono duchowości, a szczególnie mariologii. Razem ze zdobyciem wiedzy, można poglębić swoją religijność.

Olaf Koprowicz | 2019-05-06

Zycie ciekawe ale jezyk autora nie