Tajny agent Boga

8 (9 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
God'd Double Agent: The True Story of a Chinese Christian's
świadectwo, chiny, wiara, bóg
dario

Według różnych szacunków w Chinach żyje obecnie od kilkudziesięciu do ponad stu milionów chrześcijan. Większość z nich nie może swobodnie wyznawać i praktykować swojej wiary ze względu na represyjną politykę chińskich władz. Chroniąc się przed brutalnymi prześladowaniami, chrześcijanie różnych wyznań schodzą do kościelnego „podziemia”. Bob Fu jest jednym z nich. Przez wiele lat był „tajnym...

Bob Fu jest jednym z nich. Przez wiele lat był „tajnym agentem Boga” – za dnia prowadził lektorat na uczelni komunistycznej, a nocą służył jako kaznodzieja w podziemnej sieci kościołów domowych. W swojej poruszającej autobiografii Fu wyjaśnia, dlaczego nawrócił się na chrześcijaństwo, opisuje aresztowania i represje, jakie spadły na niego za założenie nielegalnej grupy kościelnej, i odsłania kulisy swojej dramatycznej ucieczki do USA.
BOB FU jest założycielem i prezesem stowarzyszenia ChinaAid, które zajmuje się propagowaniem wolności religijnej i obroną praw człowieka w Chinach. ChinaAid wspiera chiński kościół podziemny i broni opozycjonistów oraz prawników i działaczy społecznych prześladowanych przez komunistyczne władze.
„Bob Fu całe swoje życie poświęcił staraniom o zapewnienie wolności religijnej narodowi chińskiemu. Jego historia jest świadectwem mocy wiary i inspiracją dla tych, którzy walczą o wyzwolenie z ucisku” – Laura Bush, żona byłego prezydenta USA George’a W. Busha
„Pasjonująca historia człowieka, który przewodzi protestom studenckim na placu Tian’anmen, trafia do więzienia za wiarę w Chrystusa, a potem ucieka na Zachód. Książka, od której nie sposób się oderwać” – Eric Metaxas, autor bestsellerów „New York Times”
„Ta fascynująca opowieść o ucieczce Boba Fu z Chin i jego heroicznej pracy na rzecz innych obrońców praw człowieka w Chinach ma wielką szansę przejść do klasyki. Wciąga od pierwszej strony. To jedna z najbardziej poruszających relacji o chrześcijańskiej odwadze w obliczu prześladowań i cierpienia” – David Aikman, były korespondent tygodnika „Time”, autor książki One Nation Without God?

źródło opisu: Aetos Media, 2015

źródło okładki: aetos.pl

Dzięki tej książce po raz kolejny otwierają mi się oczy - jak mało wiemy o Chinach, codzienności ich mieszkańców i wpływie rządzących na życie obywateli. Okazuje się, że jak dla nas coś jest normą, np. pójście na mszę czy planowanie dużej rodziny, w Chinach wcale nią nie jest. I przez to można ponieść poważne konsekwencje...
"Tajny agent Boga" to pozycja, która na długo zostanie w głowie. A po jej lekturze już tak bezrefleksyjnie nie spojrzy się na to, co mówią o sobie Chińczycy i ci, co sprawują tam władzę...

wop8 | 2018-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo wciągająca i budująca książka. Polecam wszystkim, którzy w obecnych zakłamanych czasach pogubili się, lub stracili nadzieję na przyszłe życie. Książka obnaża prawdę o komunistycznych chinach i pokazuje jak dzielny bohater brnie przez życie, kierując się miłością do wszystkich ludzi. Poświęcając życie aby głosić dobrą nowiną o zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa. Niewiarygodna opowieść jak daleko można zajść zaczynając od samego dna, dzięki determinacji, wytrwałości w wierze i łasce Bożej.

BIETKA | 2017-10-25
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 października 2017

Chiny to śpiący gigant. Gdy się obudzi, świat zadrży. - Napoleon

"Tajny agent Boga" jest autobiografią pastora chińskiego pochodzenia,
Boba Fu, który stał się współczesną ikoną walki o wolność w Chinach
i nie tylko. Pisarka, Nancy French, ogarnęła tę całą historię, która ciągle się dzieje i tchnęła w nią życie, jak sam wyznał Bob Fu w Podziękowaniach.
Książka - jak i jej główny bohater - jest niesamowita. To wielka, wyjątkowa osobowość!
Dla mnie, ta autobiografia jest swoistym kryminałem polityczno-religijnym. Świetnie napisana, trudno się od niej oderwać.
Bob Fu wywodzi się z nizin społecznych, ba! ze skrajnej biedy ( syn niepełnosprawnego księgowego i byłej żebraczki), a zaszedł tak daleko i tak wysoko dzięki wrodzonym zdolnościom i zainteresowaniom, wiedzy, którą posiadł dzięki własnemu uporowi, odwadze i wytrwałości w dążeniu do celu. Szczęśliwie, wraz z żoną udało mu się uciec do USA przed nieustanną opresją i prześladowaniami ze strony komunistycznej władzy. W jego przypadku...

dario | 2016-03-09
Przeczytana: 09 marca 2016

Niezwykle poruszająca historia Boba (Xiquiu) Fu opisująca jego drogę nawrócenia i zmiany patrzenia na politykę kraju, w którym przyszło mu żyć. Wszystko opisane niezwykle żywym językiem, bo i autor jest po prostu nieprzeciętnym człowiekiem.
Lektura ukazuje ogrom cierpienia, jakie znoszą chrześcijanie prześladowani w Chinach. Trudno jest opisać treść książki, ale jej przekaz jest niezwykle pozytywny. Fascynująca lektura!