astrologia, gwiazdy, horoskop
Ola_K

W tej, napisanej przystępnym językiem książce, znajdziesz szczegółową charakterystykę znaków zodiaku, opisy poszczególnych planet i cechy charakteru, jakie one reprezentują. Dowiesz się, jak interpretować planety w poszczególnych konfiguracjach i co o Tobie mówią domy horoskopu. Znajdziesz tutaj podział znaków astrologicznych ze względu na ich biegunowość, jakości i żywioły. Zrozumiesz pojęcie retrogradacji planet i aspekty horoskopu. Nauczysz się także radzić sobie z trudnymi cechami wpisanymi we własną planetarną charakterystykę. Autorka poinstruuje Cię, jak dzięki zdobytej wiedzy zapewnić sobie harmonię we wszystkich sferach życia – od zawodowej po uczuciową. Astrologia – królowa nauk, która odmieni Twoje życie.

źródło opisu: https://talizman.pl/ksiazki/112143-kurs-astrologii-9788373777057.html

źródło okładki: https://talizman.pl/ksiazki/112143-kurs-astrologii-9788373777057.html

wymazana | 2017-10-22
Na półkach: ~Astrologia, Przeczytane
Przeczytana: 19 października 2017

Książka autorstwa Balbiny Pędziwiatr to 150 krótkich, treściwych rozdziałów – jest ich aż 33. Uważam, że jest to zbiór absolutnych podstaw astrologicznych. Niewiele tam szczegółów, raczej same bazowe stwierdzenia, fakty i teorie.

Po każdym rozdziale jest zestaw zadań domowych, których rozwiązanie może wpłynąć na lepsze przyswojenie i wykorzystanie omawianej wiedzy. Tak więc zaczynamy od charakterystyki planet, znaków zodiaku, domów, przez podział znaków zodiaku (bieguny, jakości, krzyże), po rozdział o Węzłach Księżycowych. Ten rozdział jest wyjątkowo ciekawy, jako że ukazuje nam, że Węzeł Księżycowy Północny to pozycja naszego ziemskiego życiowego zadania, konieczności rozwoju, natomiast leżący na odbiciu lustrzanym Węzeł Północny to pozycja tego, co dla nas łatwe i bezpieczne, ale o czym powinniśmy zapomnieć, by wspiąć się na wyższe wyżyny naszego jestestwa. Następnie dowiadujemy się co nieco o retrogradacji planet – że działają wtedy w ruchu wstecznym i przekierowują energię na...

Krzysztof | 2017-08-22
Na półkach: Mam e-booka, Przeczytane