Filozofia i teorie pielęgniarstwa

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
zdrowie, medycyna

zwiększone oczekiwania wobec współczesnego pielęgniarstwa stawiaja nas wobec koniecznosci uporzadkowania dotychczasowego stanu wiedzy, dokumentowania doswiadczeń praktycznych oraz wyników poszukiwań teoretycznych. Pielęgniarstwo to znacznie więcej niż sprawnosć w pielęgnacji chorych, znajomosć procedur i aparatury medycznej. Bez refleksji filozoficznej, bez pogłębionej samoswiadomosci pielęgniarka nie podoła zadaniom, jakie przed nia stoja. Podręcznik przedstawia istotę zawodu pielęgniarskiego z perspektywy filozofii, jego kształtowanie się na przestrzeni czasu, uwarunkowania socjologiczne, psychologiczne i społeczne. zawiera też przeglad wybranych teorii pielęgniarstwa.

krystyna | 2016-05-04
gosia | 2015-09-29