Propaganda radiowa USA

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Propaganda radiowa USA
Zdecydowana

Książka opisująca dzieje propagandy radiowej USA. Przytacza dzieje "Radia Wolna Europa", "Radia Wolna Azja", "Głos Ameryki" oraz środków manipulacji i wpływu jako takich.

źródło opisu: własne

źródło okładki: google

Zdecydowana | 2017-03-26

Na początku powiem, że książka wartościowa po odrzuceniu emocjonalizmu komunistycznego. Bardzo przydatna dla poznania dawnych sposobów manipulowania masami i dla dokonania porównawczej charakterystyki z obecnymi środkami tego typu. Poznajemy wiele zachodnich stacji radiowych od strony statystycznej, ich historie, założycieli i kadry. Efekty jej działalności oraz szczyptę opisu odbiorców.

Sądzę, że lektura wartościowa, polecana również przez doc. Kosseckiego (często przez niego przytaczana). Znajdziemy w niej również dokładne odwołania do konkretnych audycji, które z łatwością odnajdziemy w archiwach, a co za tym idzie, możemy zweryfikować prawdomówność autora.

Myślę, że dobra ciekawostka dla ludzi zainteresowanych wojnami informacyjnymi no i oczywiście bardzo na czasie.

Dmitrij Ustinow | 2017-05-13