Odtruwanie człowieka

Wydawnictwo: Medyk
zdrowie, medycyna

Wszyscy boimy się zatruć. zewsząd straszą nas skutkami zanieczyszczenia środowiska. Słyszymy o zatruciach bakteryjnych i chemicznych. Boimy się trujących grzybów, toksyn bakteryjnych, pestycydów w owocach i warzywach, zanieczyszczonej wody i powietrza. Ogólnie wiemy, co to są trucizny, ale wolimy nie zastanawiać się, co się dzieje z toksyną, która wniknęła do organizmu. Sekrety detoksykacji (odtruwania) znane są tylko nielicznym specjalistom. Olbrzymi postęp, ciekawe odkrycia i równoległe z odczytaniem całego genomu człowieka poznawanie mechanizmów genetycznej regulacji odtruwania są najlepszą motywacją do powstania monografii poświęconej detoksykacji człowieka. Okładka: twarda, Rok wydania: 2001,