Udar stanowi wyzwanie współczesnej medycyny, nie tylko neurologii. Wraz z wyraźnym wzrostem liczby osób w wieku podeszłym w Polsce zwiększyła się także liczba udarów mózgu. Stosunkowo duża śmiertelność i stopień niepewności po udarze powodują konieczność szybkiej poprawy diagnostyki i leczenia udaru we wszystkich polskich szpitalach (...). Tak obszernie zakreślonej monografii dotyczącej udaru w Polsce jeszcze nie było. W ostatnich latach dokonał się wielki postęp wiedzy na temat patofizjologii, przyczyn, możliwości diagnostycznych i terapeutycznych udar. Wszystkie te nowości znajdują odzwierciedlenie w poszczególnych rozdziałach monografii ( ). Redaktorami książki są najbardziej znane w polskiej neurologii i neurochirurgii autorytety zajmujące się tematyką szeroko rozumianego udaru, mające ugruntowaną pozycję liderów w tym zakresie. Okładka: twarda, Rok wydania: 2007,

malka | 2012-12-27
Paulina | 2015-09-23