Kapitan Ameryka: Biały

7 (8 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
9788361319825
komiksy
Łukasz

Laureaci nagrody Eisnera Jeph Loeb i Tim Sale (Daredevil: Żółty, Spider-Man: Niebieski i Hulk: Szary) kontynuują kolorowy cykl historii o ikonach Marvela. Każda z nich opowiada o miłości, stracie i poległych bohaterach. Od momentu, gdy James Barnes odkrył, że Steve Rogers jest Strażnikiem Wolności, los obu bohaterów był przesądzony. Tylko oni jeszcze o tym nie wiedzieli. Opłakując śmierć...

Opłakując śmierć partnera, Steve Rogers wraca pamięcią do nocy, która wystawiła na próbę łączącą ich więź. Ruszając na pomoc Straszliwemu Komandu, wkroczyli na niebezpieczną ścieżkę, która miała zaprowadzić ich od głębin oceanu po szczyty gór, przez płomienie, mgły i śniegi ku śmiertelnym wrogom i niespodziewanym sojusznikom.

Na końcu tej ścieżki czeka Red Skull – straszliwy, bestialski symbol wszystkiego, z czym pragną walczyć.

Album zawiera materiał opublikowany pierwotnie na łamach miniserii Captain America #0-5.

„Gdy Loeb i Sale zabierają się za kolejny »kolorowy« komiks dla Marvela, powstaje coś wyjątkowego”.

CosmicBookNews.com

„Doskonałe połączenie opowieści obyczajowej i przygodowej”.

Comicsverse.com

źródło opisu: http://muchacomics.com/pl/p/Kapitan-Ameryka-Bialy/173

źródło okładki: http://muchacomics.com/userdata/gfx/8244cee88b2a37...»

Wkp | 2017-03-21

TRZY KOLORY... I BIAŁY

Duet JephLoeb i Tim Sale to jeden z najbardziej cenionych duetów w historii komiksu. Wystarczy spojrzeć na ilość nagród, jakie zdobyły tworzone przez nich opowieści graficzne albo też listę stu najlepszych komiksów wszech czasów, jaka przygotował przed laty najważniejszy magazyn branżowy „Wizard” by się o tym przekonać. Ich prace publikowały dwa największe wydawnictwa komiksowe.: dla DC stworzyli kultowe opowieści o Batmanie („Nawiedzony rycerz”, „Długie Halloween”, „Mroczne zwycięstwo”) i Supermanie („Na wszystkie pory roku”), dla Marvela natomiast przygotowali „Wolverine i Gambit: Ofiary” oraz tzw. kolorową serię. W ramach tej ostatniej skupili się na początkach największych bohaterów Marvela, nadając im niepowtarzalnej retrostylistyki. „Daredevil: Żółty”. „Spider-Man: Niebieski”. „Hulk: Szary”. Teraz do ich grona dołączył „Kapitan Ameryka: Biały” w urzekający sposób przybliżający czytelnikom relacje pomiędzy Steve’m i Buckym.

Całość mojej recenzji na...

Kris1982 | 2017-03-27
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Komiksy