Doktorek Gurgul. Księga ziemskiej pogody

Cykl: Doktorek Gurgul
Wydawnictwo: Znak
Dr Xargle's Book of Earth Weather
832400324X

„Są cztery rodzaje ziemskiej pogody. Zbyt gorąco. Zbyt zimno. Zbyt mokro i zbyt wietrznie.” Tak Doktorek Gurgul rozpoczyna swój kolejny wykład, dodając, że „pod wpływem deszczowych kulek Ziemianie potrafią zupełnie się rozmoczyć, dlatego muszą okrywać się plastikową skórą.” Jego uczniowie dowiadują się również, że upieczeni na słońcu Ziemianie i Ziemianiątka są niejadalni. Po przeczytaniu tej książeczki żadne dziecko nie będzie chciało nigdy więcej chodzić po deszczu lub piec się na słońcu.

źródło opisu: www.znak.com.pl

źródło okładki: www.znak.com.pl