Embriologia. Podręcznik dla studentów

Wydawnictwo: Państwowy Zakład Wydawnictw Lekarskich
8320030587
zdrowie, medycyna

W ostatnich latach wzrasta zainteresowanie embriologią. Wiąże się to z rewolucyjnymi osiągnięciami związanymi z klonowaniem ssaków, wynikami badań nad komórkami macierzystymi oraz doskonaleniem metod zapłodnienia wspomaganego medycznie. Niektóre terminy embriologiczne zarodek, blastocysta, węzeł zarodkowy, zarodkowe komórki macierzyste zyskały już rangę obiegowych pojęć medialnych.W podręczniku autor zwięźle i przystępnie omawia wszystkie etapy rozwoju prenatalnego człowieka. Wiele miejsca poświęca wadom wrodzonym, które współcześnie stały się ważnym problemem medycznym, społecznym i ekonomicznym. Oddzielne rozdziały poświęcono klonowaniu i komórkom macierzystym.Książka jest bogato ilustrowana kolorowymi schematami, obrazami ultrasonograficznymi płodu prawidłowego i płodu z niektórymi wadami wrodzonymi, a także archiwalnymi preparatami histologicznymi zarodka we wczesnym stadium rozwoju oraz po raz pierwszy publikowanymi rycinami zarodka uzyskanego metodami zapłodnienia in vitro.Podręcznik adresowany jest do studentów medycyny, studentów pielęgniarstwa, lekarzy, pielęgniarek, a także studentów fizjoterapii, weterynarii, biologii, pedagogiki oraz innych szkół o profilu biologiczno-medycznym.Wydanie IV zmienione i uzupełnione

Buzz | 2014-11-20
Na półkach: Medycyna, Przeczytane, Posiadam

"Panie Hieronimie może zrobimy wszystkie obrazki w pańskiej książce w kolorze żółtym? - zapytał nieśmiało wydawca. Świetny pomysł, embriologia żółtym stoi - rzekł Hieronim Bartel."

Straszna książka, z ogromną ilością szczegółów potrzebnych chyba tylko przyszłemu ginekologowi. Do zrozumienia tematu polecam raczej bardziej okrojoną "Embriologia i wady wrodzone".

marekdetko | 2016-11-11
amber922 | 2015-12-18