Zgłosuj na książki roku 2017

Kompendium histologii. Podręcznik dla studentów nauk medycznych i przyrodniczych

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Medycyna - podręczniki akademickie". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego
978-83-233-2752-3
zdrowie, medycyna
Revenga

Kompendium histologii to zwarty i nowoczesny podręcznik napisany przez profesorów Katedry Histologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przedstawia w przystępny sposób strukturę mikroskopową i jej powiązania z funkcją komórek, tkanek i narządów. Tekst ilustrowany jest prostymi schematami prezentującymi najważniejsze cechy morfologiczne i niekiedy aspekty czynnościowe omawianych struktur.

Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów medycyny, ale mogą z niego korzystać również studenci nauk przyrodniczych i lekarze.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, 2009

źródło okładki: http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,1203,strona,...»

agata806gt | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Jeżeli kogoś męczy Sawicki, ta książka jest dla niego. Można nawet z nią zacząć lubić histologię. Tabelki, wyraźne schematy to plusy tej książki. Polecam. :)

książek: 2088

Jedna z ważniejszych książek do nauki histologii (wtedy, kiedy się jej uczyłam). Nie wspominam jej źle.
Wadą jest mało solidne wydanie - szybko zaczęły wypadać kartki.

kasia | 2015-12-10
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Naukowe