Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Wydawnictwo TADAM
komiks, literatura dla dzieci
komiksy
fianiebieska

Cóż to za hałasy wstrząsają okolicą? Smok? Wybuch wulkanu? Nie! To Dużemu burczy w brzuchu. Duży ma wielką chęć na ciasto z malinami. Tylko skąd je wziąć? Może da się je wyczarować? Mały i Duży ruszają po pomoc do Leśnej Czarodziejki. Nie wiedzą, że już za chwilę to oni sami zostaną kuchennymi czarodziejami...

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Mały to trochę taki szefunio, a Duży to prawdziwe gapcio =) Myszka i Hipcio, duet wyborny, który gwarantuje ubaw po pachy i kupę zabawy.

Mały, Duży i czary zaczynają się od wielkiego, głośnego "Brooooooooom" wydobywającego się z brzucha Dużego =)

Bo Duży może i jadł niedawno śniadanie, ale jego brzuszek jest... no właśnie – duży i ma ochotę na ciasto z malinami. Sęk w tym, że ani Duży, ani Mały takiego ciasta robić nie potrafią. I tutaj wpada im do głowy pomysł całkiem odlotowy. Leśna Czarodziejka na bank potrafi wyczarować pyszniutkie, słodziutkie ciasto z malinkami leśnymi. Owszem, umie, ale Leśna Czarodziejka jest przekonana, że Duży potrafi wyczarować ciasto całkiem sam! Czy ma rację? Czy Duży z pomocą Małego będą w stanie posłużyć się prawdziwymi czarodziejskimi zaklęciami??? Nie uwierzycie jaki będzie finał tej historii! =)

Mały, Duży i czary to genialna propozycja dla najmłodszych. Dziecko w całości angażuje się w odtwarzanie przygód Dużego. Wraz z bohaterami wędruje po...

fianiebieska | 2017-02-13
Przeczytana: 01 lutego 2017

Druga część przygód sympatycznego duetu, Małego i Dużego, bawi jeszcze bardziej. Ciekawa kolorystyka, do której coraz bardziej się przekonuję, dopracowane ilustracje i dużo humoru, to główne zalety tej niewielkiej książeczki. Tajemnicze zaklęcia magiczne wywoływały u mojego syna, prawdziwe salwy śmiechu... Co mnie cieszy, podobno trzecia część już niebawem :)

Netula_CK | 2017-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2017

Jeśli czasem zaglądacie na bloga Zaczytanej, znacie już z pewnością niewielkoformatowe komiksy z sympatycznymi, zwierzęcymi bohaterami. Dziś recenzja kolejnych dwóch – o Małym, Dużym i ich przygodach.

„Mały, Duży i chmura” to opowieść o tym, jak czasem rzeczy nieistotne potrafią popsuć humor, jeśli zanadto się na nich skupimy. Zajęci czymś innym nawet byśmy ich nie dostrzegli, ale gdy w oczy zagląda nuda, z równowagi jest nas w stanie wyprowadzić najmniejszy drobiazg. Na przykład chmura. Nieładna, to fakt. Czarna, pewnie zwiastująca deszcz. Ale to wciąż tylko chmura! Duży stał się jednak przez nią smutny. Zamiast ignorować niechciane zjawisko pogodowe, uparcie się w nie wpatrywał, zatapiając w coraz większym smutku. Na szczęście Duży ma przyjaciół, którzy pomogą w potrzebie, a przynajmniej spróbują. Niestety, im bardziej starali się przepędzić chmurkę, tym bardziej ona tam była. Rozwiązanie problemu przyniosła Pani Noc – tak proste, a jednak nie zawsze oczywiste. Przegonić trzeba...

mcagnes | 2017-09-07

Jakże się cieszę, że Agata wypływa na szersze komiksowe wody i wydaje coraz więcej książek! Komiksy dla najmłodszych to jest strzał w dychę! Wiecie, dla dzieci już nieco większych jest tego przecież sporo: kucyki Pony, Smerfy, Tytus, Tintin, dla maluszków zaś luka.

Tę lukę właściwie już zapełniono. Jest "Mały i Duży", jest "Pani detektyw Sowa"; wydane tak, że można dać dziecku do ręki i nie obawiać się że pognie czy obślini kartki. No, z tym obślinaniem w tym konkretnym przypadku to jednak trzeba się obawiać, bo jeśli mowa o placku z malinami, to sama się ślinię.

"Mały, Duży i czary" to bardzo wesoły komiks z mnóstwem zabawnych wierszyków. Przesłanie dydaktyczne też tam jest, ale podane w tak dyskretnej i nienachalnej formie, że kłaniam się przed Agatą. Też nie lubisz łopatologicznych morałów, co?

Rysunki są świeże, kolorowe, pełne uroczych szczegółów (robak!) i opisów. Musiałam Mariance szczegółowo wskazywać, co mówi każdy ptak, w panice uciekający z drzewa. Dredy u...

tearsens | 2017-07-06

Hipopotama nachodzi chętka na ciasto z malinami. Zastanawia się, jak można je wyczarować. Mały radzi, żeby zapytać Leśną Czarodziejkę. Tajemnicza, uśmiechnięta pani z przyjemnością pomaga bohaterom. Ale zamiast czarować samodzielnie, zachęca do tego Dużego, podpowiadając mu odpowiednie zaklęcia. Tak naprawdę te czary to nic innego, jak nauka gotowania i sposób na pokazanie dzieciom, że ciasto nie bierze się znikąd, nie pojawia się magicznie na stole. Ciasto trzeba przygotować. Zebrać owoce, wymieszać odpowiednie składniki, przygotować formę i upiec w piekarniku. Duży i Mały ani się obejrzeli i ciasto było gotowe! Cóż to za radość i duma, że potrafili niemal samodzielnie wyczarować ulubione ciasto z malinami. Kulinarna magia jest dla każdego – i Małego, i Dużego! Ale zaklęcia trochę się hipciowi pomieszały, przez pomyłkę pojawił się gdzieś szpinak… Czy ciasto na pewno wyszło tak, jak powinno? Resztę doczytajcie sami.

Pełna recenzja na moim blogu:...

Na półkach