Psychogenne i polekowe zaburzenia ruchowe

Wydawnictwo: Via Medica
978-83-7555-026-9
neurologia, psychiatria, zaburzenia
zdrowie, medycyna

(red. Andrzej Bogucki) Zaburzenia ruchowe są bardzo dynamicznie rozwijającym się działem neurologii. Sprzyja temu między innymi rozwój biologii molekularnej oraz metod diagnostyki obrazowej, w tym obrazowania czynnościowego. Mimo dostępności nowych narzędzi diagnostycznych, jakimi dysponuje obecnie neurolog zajmujący się zaburzeniami ruchowymi, nadal nie można przecenić jego doświadczenia i...

(red. Andrzej Bogucki)

Zaburzenia ruchowe są bardzo dynamicznie rozwijającym się działem neurologii. Sprzyja temu między innymi rozwój biologii molekularnej oraz metod diagnostyki obrazowej, w tym obrazowania czynnościowego. Mimo dostępności nowych narzędzi diagnostycznych, jakimi dysponuje obecnie neurolog zajmujący się zaburzeniami ruchowymi, nadal nie można przecenić jego doświadczenia i umiejętności właściwej oceny klinicznej pacjenta. Dotyczy to szczególnie chorych z psychogennymi zaburzeniami ruchowymi. W tych przypadkach proces diagnostyczny i terapeutyczny wymaga współdziałania neurologa i psychiatry. Wśród jatrogennych zaburzeń ruchowych na pierwszy plan wysuwają się dyskinezy wywołane lekami, stosowanymi w psychiatrii. Jest to kolejny obszar, w którym dochodzi do współpracy neurologa i psychiatry. Niniejszą książkę przygotowano przede wszystkim z myślą o lekarzach obu tych specjalności.

źródło opisu: http://www.viamedica.pl/

qwerty | 2016-10-21