Zwyciężyć chorobę

Wydawnictwo: Kos
zdrowie, medycyna

Niniejsza książka w zwięzłej i przystępnej formie wprowadza czytelnika w sferę medycyny psychosomatycznej. Przeznaczona jest dla tych, którzy chcą nauczyć się rozumieć samych siebie, radzić sobie ze stresem oraz czerpać radość z życia.

aiszczenko | 2014-05-26
Przeczytana: lipiec 2013

Książkę tą dostałem do przeczytania od pani psycholog w szpitalu onkologicznym, kiedy rozpoznano u mnie chłoniaka. Dzięki niej zapoznałem się z metodami radzenia sobie z chorbą nowotworową oraz postacią Carl'a Simonton'a, radiologa, który opracował program terapii chorób nowotworowych wspomagany technikami mentalnymi, relaksacją oraz odpowiednim podejściem do życia oraz leczenia nowotworu. Dla mnie to najważniejsza książka jaką przeczytałem. Bardzo mi pomogła. Polecam ją każdemu choremu, szczególnie na początku choroby, gdzie występuje szok, strach i niezrozumienie. Ta książka wyznacza kierunek i pomaga zrobić ten pierwszy krok w drodze do wyzdrowienia.

Bożena | 2015-11-29
Przeczytana: 10 listopada 2015