8320033284
zdrowie, medycyna

Bardzo atrakcyjna, syntetycznie napisana książka. Wyczerpująco przedstawia tematykę postępowania w anestezji i intensywnej terapii na trzech poziomach zaawansowania wiedzy Czytelnika: podstawowe umiejętności praktyczne ? adresowane do początkujących lekarzy i studentów postępowanie kliniczne ? adresowane do wszystkich lekarzy praktyków oraz osób specjalizujących się w anestezjologii; przedstawione są tu stany zagrożenia życia wymagające natychmiastowej interwencji oraz powikłania wynikające ze znieczulenia specyficzne procedury zabiegowe w różnych specjalnościach medycznych. Podsumowaniem książki są aforyzmy anestezjologiczne ? uniwersalne stwierdzenia oparte na długoletnim doświadczeniu zawodowym autorów.Książka przeznaczona jest nie tylko dla lekarzy anestezjologów, lecz także dla wszystkich lekarzy dokonujących zabiegów w znieczuleniu, osób pracujących na bloku operacyjnym, w gabinetach stomatologicznych itp. oraz dla studentów..