Hotel pod Białą Różą

Tłumaczenie: Anna Marciniakówna
Cykl: Zapomniany ogród (tom 3)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Det hvite hotellet

Saga. zapomniany ogród to seria książek autorstwa Merete Lien. To pasjonująca, pełna tajemnic opowieść o miłości, zazdrości i zdradzie, o ludzkich słabościach i trudnych wyborach. Saga Zapomniany Ogród jest historią Emily, która rozpoczyna się w 1881 roku.

Książkowa-Fantazja | 2012-09-22
Przeczytana: 22 września 2012

Tom 3 Sagi Zapomniany Ogród kontynuuje losy głównej bohaterki Emilly. Historia ma nie oczekiwany przebieg, gdyż Emilly się dowiaduje, że kobieta, którą nazywała matką, okazuje się jej ciotką, która ją "ukradła". Emilly nie może jej wybaczyć tylu kłamstw i potrzebuje trochę czasu, żeby ochłonąć. Postanawia wrócić do hotelu razem z Karstenem, który zaoferował się pomóc w rachunkach, a także przeciwstawić się klanowi Lindemannów. Emilly czeka nowe wyzwanie, jakim jest przeprowadzka do mieszkania z dzieciństwa.
Hotel skrywa w sobie wiele tajemnic, które Emilly krok po kroku stara się odkryć. Dziewczyna się rozchorowuje i zjawia się tajemniczy lekarz, który z przeszłością ma wiele wspólnego. Brat Emilly udaje się do Ojca Liama, niespodziewanie wchodzi Klara, przyjaciółka, a zarazem pracownica Emilly, która słyszy wstrząsające wyznanie...

Jest to już trzeci tom, jaki przeczytałam i sięgam po następny, bo ta historia naprawdę może wciągnąć.

książek: 2064
Lublinianka | 2013-03-21
Na półkach: Przeczytane, Romans, sagi
Przeczytana: 22 września 2012

"Hotel pod Białą Różą" opisuje dalsze dzieje kobiety o imieniu Emilly, którą już zdążyliśmy poznać w poprzednich dwóch tomach. Kobieta czeka podjęcie życiowej decyzji w związku z testamentem ojca, którego nie znała. Podejmuje decyzje o wznowieniu działalności hotelu, zgodnie z wolą ojca. jednak nie każdy jest z tego pomysłu zadowolony i kobietę czekają nieprzyjemności.

Lucy Shirley | 2014-06-06
Przeczytana: 2014 rok

Cudowne...

Aiwlys | 2013-01-23
Przeczytana: kwiecień 2008

Najbardziej podobają mi się wątki z hotelu, te opisy, miejsca, w których Emily zaczyna przypominać sobie swoje pierwsze 10 lat życia. To prawdziwa walka z własną świadomością, z własnymi trudnościami, które są nam rzucane pod nogi nie wiadomo, dlaczego...

olaf2009 | 2014-09-02
Przeczytana: marzec 2008

jak na romansidło ok, czasem facet musi spojrzeć z kobiecego punktu widzenia ;)

EmmaM | 2016-03-31
Przeczytana: 23 marca 2016

Całkiem przyjemna. Polecam wszystkim wielbicielom sag :)

Vivan | 2012-12-28
Przeczytana: 23 lutego 2010