"Na Bóg żywy, Bracia nie zasypiajmy sprawy !"

9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
historyczna
PWS

Książka prof. Niebelskiego o bohaterze Podlasia, wikarym łukowskim księdzu generale Stanisławie Brzósce (1834-1865). Bohaterskim dowódcy i kapelanie podczas Powstania Styczniowego na Podlasiu.

źródło opisu: opis autiorski

źródło okładki: prywatne

PWS | 2017-01-14

Z książki dowiadujemy się o życiu Brzóski od urodzenia poprzez pobyt w seminarium, wikariaty w Sokołowie Podlaskim i Łukowie o działalności patriotycznej w Łukowie. Książka zawiera opis walk partyzanckich podczas powstania styczniowego, opisuje tułaczkę bohatera okres ukrywania się i aresztowanie.Kulminacja to śledztwo w Cytadeli zakończone wyrokiem i powieszeniem na rynku w Sokołowie Podlaskim.

Na półkach