Burzliwe życie Amber St. Clare

Tłumaczenie: Barbara Korzon
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Romans historyczny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Videograf II
Forever Amber 1
nałożnica, król, dwór, anglia

Bestsellerowa powieść amerykańskiej pisarki, która w latach czterdziestych ubiegłego stulecia wstrząsnęła światem wydawniczym. Umiejętnie łącząc fikcję i fakty historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w niej prawdziwy obraz dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer w XVII wieku. Historię królewskiej nałożnicy uznano za niemoralną i niektóre księgarnie zbojkotowały książkę. Mimo to w ciągu kilku tygodni po wydaniu sprzedano ponad 100 000 egz. i z czasem powieść ta stała się w USA największym bestsellerem tamtej dekady. W samych Stanach zjednoczonych osiągnęła nakład 3 mln egzemplarzy, równie entuzjastycznie przyjęli ją czytelnicy w 16 krajach, które zakupiły prawa do przekładu. W 1947 r. powieść została sfilmowana przez wytwórnię 20th Century Fox.

teri | 2013-06-05
Na półkach: 2013, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 23 maja 2013

Jezeli ktos lubi romanse historyczne,to ten jest naprawde bardzo dobry.Juz dawno nie czytalam tak ciekawej ksiazki tego typu.Wciaga,nie nudzi,wrecz przeciwnie,nie mozna sie od niej oderwac.Polecam goraco!!!Romanzo di classe....

kasandra_85 | 2012-01-19
Przeczytana: styczeń 2012

Klaudia | 2014-07-24

Beznadzieja! Poplątanie z pomieszaniem, nie dobrnęłam nawet do połowy... nie polecam.

katarzyna12 | 2013-03-03

Naprawdę burzliwe miała życie i jakie nie spełnione bo po mimo wszystkiego ta jej miłość nie była jej pisana dzięki uporowi i dobrym małżeństwom uzyskała status, a ukochany i tak nie chciał sie z nią ożenić.
Wartka akcja opisy króla i jego świty, intrygi, spiski i spekulacje. Polecam wszystkim lubiącym romanse historyczne, jak i ceniącym klimat XVII-wiecznej Anglii.

Katherina87 | 2012-11-20

Bestsellerowa powieść amerykańskiej pisarki, która w latach
czterdziestych wywołała poruszenie na rynku wydawniczym. Umiejętnie
łącząc fikcję i fakty historyczne, Katlhleen Winsor stworzyła w niej
prawdziwy obraz dekadenckiego życia angielskich wyższych sfer.
Historię królewskiej nałożnicy uznano za niemoralną i niektóre
księgarnie bojkotowały książkę. Mimo to w pierwszych tygodniach po
publikacji sprzedano ponad 100 000 egz. i z czasem powieść ta stała się
w USA największym bestsellerem tamtej dekady. W samych Stanach
Zjednoczonych osiągnęła nakład 3 mln. egz.; równie entuzjastycznie
przyjęli ją czytelnicy w 16 krajach, które zakupiły prawa do przekładu.
W 1947 r. powieść została sfilmowana przez wytwórnię 20th Century Fox.

krzychu | 2015-03-27
Przeczytana: 24 marca 2015

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka fajna lecz wywołująca sprzeczne uczucia, główną bohaterkę czasem się kocha a czasem ma się jej już serdecznie dość, pełna intryg skandali, dzieżko znaleźć kogoś w pełni pozytywnego (no może jedna osoba, ale nie będę spojlerował bo pojawi się przy końcu książki), nie można narzekać na brak akcji choć w pewnych momentach postępowanie Bohaterów jest niezrozumiale a nawet głupie (taka miłość jak Amber do Bruca jest chyba nierealna, ale może to ja jestem za mało romantyczny), książkę warto przeczytać ale raczej nie należy do tych które chciało by się czytać więcej niż raz

Diana Diana | 2013-10-05
Przeczytana: 25 października 2013

cz II zdecydowanie mniej ciekawa, nawet nie , może ciekawa, tylko za dużo opisów przebiegu zarazy, chwilami budzi niesmak, musiałam na chwilkę odłożyć, by znów powrócić. Ale ogólnie bardzo ciekawa. Polecam!

blueberry | 2015-02-22

Jak dla mnie najlepsza! :)

Linka090 | 2016-07-03
basik | 2016-02-12