Opowieści starego Krakowa

Wydawnictwo: Skrzat
7 (12 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny

Książka ta jest kontynuacją Legend starego Krakowa. Tym razem autor ze swadą opowiada nam o znanych nie tylko w Krakowie postaciach historycznych i o miejscach, które warto odwiedzić.

źródło opisu: Matras

Gilles | 2014-02-17
Na półkach: 2014, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 17 lutego 2014

Tak, wreszcie coś przeczytałem. Mam nadzieje, że coś się ruszy i znów będę czytał.
Książka ta powiedziała mi jedno,to co niby wszystkim wiadome, a jednak jakoś nie zauważane. "Cudze chwalicie, swego nie znacie", legendy przeplatające się z faktami historycznymi, ciekawe miejsca do zwiedzenia. Fascynujemy się legendami staroangielskimi, nordyckimi czy azjatyckimi. A swojego podwórka nie znamy. Książka ta opowiada właśnie o naszym podwórku, szczególnie mi bliskim gdyż o Krakowie i okolicach.
Mimo, że przeznaczona dla dzieci, dorośli także znajdą coś ciekawego w niej. Tak, więc polecam tą książkę a jako lekturę di poduszki czytaną przez rodziców, choć pewnie już coraz rzadziej się to praktykuje, niestety...

Kania1312 | 2013-12-07
Na półkach: Przeczytane, Kraków
Przeczytana: 07 grudnia 2013

Fajne legendy. Niektóre rozbawily mnie do łez. Polecam szczególnie wszystkim przeczytanie legendy o Św. Florianie.

Dori | 2012-01-14

książka do której się powraca...

Vanyaquetta | 2016-08-18
Na półkach: Historya, Przeczytane