Kaktus szukaj

Wydawnictwo: Literatura

Poznaliście już Kaktusa w pierwszej części jego przygód: KAKTUS, DOBRY PIES. Tym razem dowiecie się, co Kaktus robił na paradzie jamników, jak spędzał wakacje i czy udało mu się wygrać strażackie szelki.

Kaktus tak jak mój Pies nie lubi suchej karmy :)

Kiti | 2014-10-08

Barbara Gawryluk to autorka kilkudziesięciu książek dla dzieci. Seria o Kaktusie jest jedną z nich.

W książeczce przeczytamy kilka krótkich opowieści, których głównym bohaterem jest zwykły kundel, Kaktus. Jest on jednak nadzwyczaj mądrym zwierzęciem. Zdobył kilka nagród, a dodatkowo umie nawet sprawić, że kot nie boi się przebywać w jego obecności. Zawsze w gotowości, gdy jego bliskim dzieje się krzywda. Kto nie chciałby mieć takiego psa? :)

Lubię książeczki o zwierzętach, te o psach także należą do jednym z moich ulubionych. Tekstu w książeczce jest tutaj dość sporo, jednak pojawiają się także ilustracje. Jest ona przeznaczona raczej dla starszych dzieci, choć młodsze także mogą się z nią zapoznawać, czytając po jednym rozdziale. Całość jest ze sobą spójnie połączona. W każdej opowieści na Kaktusa czekają nowe przygody i wyzwania, którym musi sprostać.

Było to moje pierwsze spotkanie z twórczością tej autorki, jednak z pewnością nie ostatnie. Barbara Gawryluk ma w swoim dorobku...

Ewa | 2016-10-31
Na półkach: Dla Oskara, Przeczytane