Wielebny

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Kultura czytelnicza młodego pokolenia” to okazja do spotkań, wymiany myśli i prezentacji najnowszych badań naukowców i praktyków z całego świata. W obecnej edycji udział wezmą goście z Algierii, Czech, Filipin, Finlandii, Nigerii, Polski, Słowenii, Stanów Zjednoczonych oraz Turcji. Wydarzenie jest doniosłe dla naszego miasta, a zwłaszcza dla Uniwersytetu...

IV Międzynarodowa Konferencja Naukowa „Kultura czytelnicza młodego pokolenia”
to okazja do spotkań, wymiany myśli i prezentacji najnowszych badań naukowców
Wydarzenie jest doniosłe dla naszego miasta, a zwłaszcza dla Uniwersytetu Łódzkiego i Muzeum Miasta
Łodzi, co potwierdza patronat Prezydenta Miasta Łodzi Pani Hanny Zdanowskiej, jak również Jego Magnificencji
Rektora Uniwersytetu Łódzkiego prof. zw. dr. hab. Antoniego Różalskiego oraz Pani Dziekan Wydziału Filologicznego
prof. zw dr hab. Joanny Jabłkowskiej. Jesteśmy dumni, że patronat sprawują Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa
Narodowego, Muzeum Książki Dziecięcej w Bibliotece na Koszykowej w Warszawie, Polska Sekcja IBBY, Polskie
Bractwo Kawalerów Gutenberga. Świadczy to o tym, że konferencja ma znaczenie nie tylko dla naszego regionu,
ale dla całej Polski. O wydarzeniu pisać będą dziennikarze reprezentujący codzienną prasę, radio i telewizję, będą
z nami również: „Biblioteka w Szkole”, „Poradnik Bibliotekarza”, „EBiB” i „Guliwer”.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego 2016

źródło okładki: www.wydawnictwo.uni.lodz.pl