Geriye Dönenler

Wydawnictwo: Altın Kitaplar
turecki
Gosia_Łukasz

Bu kitap da dış göç olgusunun bir uzantısıdır. Yurtdışından Türkiye'ye geri dönen gençlerin, topluma uyum sorunları işlenmektedir. Örneğin, yüz kızartıcı bekaret kontroluyla sona eren masum gönül ilişkileri, küpe takan, saç uzatan delikanlıların toplum dışına itilmesi, kızlara zorla yaptırılan evlilikler, toplum içinde tutunabilme, insan katarına katılabilme çabaları sırasında yaşanan bunalımlar ve daha neler neler!
Uyum sorunlarıyla kuşatılmış, ortaokul ve liseli gençlerle yapılan röportajlara ve yaşamda süregelen gerçek olaylara dayanılarak oluşturulan bu öyküleri okurken, çok şaşıracaksınız. Zaman zaman yüreğiniz burkulacak ya da gülmekten kendinizi alamayacaksınız. Bazı serüvenlerin içinde kendinizi bulacak ya da pek çok tanıdık kişi ve olayla yüz yüze geleceksiniz.

źródło opisu: altinkitaplar.com.tr

źródło okładki: altinkitaplar.com.tr