Przetrwanie czy proroctwoa Listy Thomasa Mertona i Jeana Leclercqa

Wydawnictwo: Homini

Listy Thomasa Mertona, słynnego amerykańskiego trapisty, i Jeana Leclercqa, francuskiego benedyktyna (znanego w Polsce m.in. jako autor książki Miłość nauki a pragnienie Boga) to praktycznie historia odnowy monastycznej z połowy XX wieku ujęta w mikroskali. W centrum tej korespondencji, obejmującej 18 lat, stoją pytania: kim jest, powinien być w dzisiejszym świecie mnich? Jakie jest jego powołanie? Czy w życiu zakonnym i w obrębie mniszej reguły można znaleźć wolność?

Bogusław | 2016-08-17
Magdalena | 2015-02-01