Życie w stresie. Jak okiełznać lęki

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Wrzuć na luz Zatrzymaj się i pomyśl, czy: tracisz kontrolę nad swoim życiem? adrenalina rozsadza Ci głowę? gubisz się w priorytetach? A może dopadł Cię stres? Coś Cię ogranicza i tłamsi Twoją energię? Odczuwasz na przemian frustrację, agresję i apatię? Dziesiątki różnych czynników wpływają na Twoje zdrowie psychiczne, choć z wielu nawet nie zdajesz sobie sprawy! Konflikty w pracy czy niezdrowe relacje w domu to tylko niewielka ich część. Stres jest chorobą cywilizacyjną, przed którą trudno uciec. Możesz jednak skutecznie go zwalczać i nie pozwolić mu przejąć kontroli nad własnym życiem. Książka zawiera wiele inspirujących historii, w których przejrzysz się niczym w lustrze. Ogromna liczba cennych wskazówek pozwoli Ci dostrzec Twoje relacje z otoczeniem w zupełnie nowym świetle. Ważną częścią lektury są również techniki rozładowywania i unikania stresu. Wreszcie poczujesz, co znaczy oddychać pełną piersią bez bolesnego kłucia w dołku. Dobre samopoczucie to pierwszy krok do egzystencjalnej idylli. Odważ się zrobić kolejny! Mały słowniczek zestresowanej istoty: czas -opanuj i zorganizuj, wypalenie zawodowe -zauważ w porę i uniknij, spirala stresu -wyluzuj zamiast nakręcać, sens i cel -odnajdź i stosuj, odkładanie na później -zaniechaj i zwalczaj.

mantra | 2012-06-07