HODOWLA PSZCZÓŁ

Wydawnictwo: Wydawnictwo RM
poradniki
Siuks

Autor książki, doświadczony mistrz pszczelarstwa i konsultant w zakresie hodowli pszczół, wprowadza początkujących pszczelarzy w tajniki pszczelarstwa efektywnego i prowadzonego w zgodzie z prawami natury. Hodowla pszczół to doskonały poradnik dla osób hodujących i zamierzających hodować te pożyteczne owady. Pierwsze rozdziały prezentują podstawową wiedzę z zakresu biologii pszczoły i...

Pierwsze rozdziały prezentują podstawową wiedzę z zakresu biologii pszczoły i społeczności pszczelej oraz informacje na temat znaczenia tych owadów w środowisku naturalnym. W kolejnych znajdziemy charakterystykę różnych ras pszczół oraz zachowania rodzin w nowoczesnych ulach, a także opisy pozyskiwania produktów pszczelich: miodu, pyłku, propolisu, wosku i jadu pszczelego. Poradnik zawiera również informacje na temat najczęściej występujących chorób pszczół i ich zwalczania oraz naturalnych wrogów rodzin pszczelich.

źródło okładki: Wydawnictwo RM

Buch_mota | 2017-05-24