9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
czeski
wositelec

wositelec | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Wybitna książka opisująca wyprawę czeskiego podróżnika Pavla Pavla, który postanowił zwiedzić Wyspę Wielkanocną razem ze słynnym norweskim podróżnikiem Thorem Heyerdahlem (znanym z wyprawy na tratwie Kon-Tiki w latach 50.). Książka pełna jest zaskakujących opisów dotyczących nie tylko samych tajemnic wyspy, ale również życia codziennego Rapanujczyków.

Jedynym minusem jest brak polskiego tłumaczenia, ale z przyjemnością przeczytałem ją w języku czeskim i serdecznie polecam każdemu, kto zna ten język w stopniu komunikatywnym lub się go uczy.

Na półkach