Nareszcie lata pokoju - Wiktor Trościanko

Wydawnictwo: Bellona
8 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Wiktor Trościanko Nareszcie lata pokoju posłowie Józef Szaniawski Delikon, Bellona Warszawa 1991 wydanie I, krajowe okładka miękka 316 stronz okładki:Tę edycję przygotowano na podstawie wydania pierwszego: Londyn: Polska Fundacja Kulturalna 1976.Akcja powieści toczy się pod koniec II wojny i w pierwszych tygodniach pokoju.

Zapomniana powieść emigracyjnego pisarza i dziennikarza Radia Wolna Europa, endeka z przekonania. Pierwsza książka o Żołnierzach Wyklętych, pisana w czasach, gdy mieli być oni faktycznie wymazani z pamięci. Losy Polaków pod okupacją sowiecką i emigrantów na Zachodzie tragicznie splatają się w beznadziei pokoju 1945 r. Ironiczny, gorzki tytuł, jest zaproszeniem do literackiego obrazu, gdy po piekle hitlerowskim, niemieckim przychodzi piekło prawdziwe...

Beata | 2011-09-09
vertigo | 2010-04-30