Dla Eriki, czyli jak III Rzesza geszefty robiła

An Erika oder wie das Dritte Reich "Geschäfte" gemacht hat
II Wojna Światowa, Niemcy
komiksy
Julia

Kompozycyjnie komiks Dla Eriki składa się z części wstępnej-przedmowy, z części graficzno-literackiej, oraz zakończenia pn. "Skąd ten tytuł". Komiks Dla Eriki przeznaczony jest dla odbiorcy od 8 lat do 80 lat. Zawiera bezpośrednie fakty historyczne w dziedzinie stosunków polsko-niemieckich. Odnosi się również do dnia dzisiejszego, porusza problem trudnego polsko-niemieckiego...

Komiks Dla Eriki przeznaczony jest dla odbiorcy od 8 lat do 80 lat.

Zawiera bezpośrednie fakty historyczne w dziedzinie stosunków polsko-niemieckich. Odnosi się również do dnia dzisiejszego, porusza problem trudnego polsko-niemieckiego sąsiedztwa.

Daleki jest od powielanych stereotypów, zawiera spostrzeżenia i osobiste interpretacje Autora.

Inspiracją do jego napisania była wypowiedź kierownictwa Związku Wypędzonych z marca 2009 r.

Tłumaczenie na język niemiecki jest wyrazem troski Autora o to, aby treść komiksu dotarła do świadomości naszych zachodnich Sąsiadów.

Jest nieśmiałą próbą wyprowadzenia niemieckiej świadomości historycznej ze stanu zapaści. Całe to przedsięwzięcie jest unijną inicjatywą obywatelską Autora.

źródło opisu: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/dla-eriki/1

źródło okładki: http://www.komiks.gildia.pl/komiksy/dla-eriki/1,okladka