Chemia, atmosfera, Kosmos

Wydawnictwo: Państwowe Wydawnictwo Naukowe
Chimija, atmosfera i kosmos
chemia, kosmochemia
Grzegorz

Aleksy Daniłow, młody, ale już znany naukowiec radziecki, w swojej nowej książce omawia problemy aeronomii - dziedziny badań geofizycznych, zajmującej się strukturą i właściwościami wysokich warstw atmosfery Ziemi oraz procesami fizyko-chemicznymi zachodzącymi pod wpływem promieniowania Słońca. Czytelnik zapozna się z procesami chemicznymi określającymi stan atmosfery, z właściwościami...

Czytelnik zapozna się z procesami chemicznymi określającymi stan atmosfery, z właściwościami promieniowania jonizującego Słońca, strukturą i procesami zachodzącymi na różnych wysokościach w atmosferze.

Autor kładzie szczególny nacisk na dotychczas nie rozwiązane problemy, takie jak pochodzenie metali w górnych warstwach jonosfery. Osobny rozdział jest poświęcony rezultatom badań atmosfer Wenus i Marsa.

Książkę uzupełnia posłowie autora do polskiego czytelnika.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe, 1976

źródło okładki: Zdjęcie autorskie