Drzewo przetrwania

Wierzyć bez Kościoła

Tłumaczenie: Eliza Pieciul-Karmińska
Wydawnictwo: W drodze
Kann man ohne Kirche glauben?
religia
LubimyCzytać

"Chrystus — tak, Kościół — nie!” To hasło ma dziś wielu zwolenników, także wśród samych chrześcijan. Berger podejmuje ten temat rozważając różne scenariusze: wierzyć bez Kościoła; wierzyć pomimo Kościoła; wierzyć przez Kościół. Autor pokazuje szanse, konsekwencje i słabości każdej z tych dróg. Można się z jego wywodem zgadzać lub nie, ale jego książka niewątpliwie inspiruje, wręcz prowokuje i zarazem rzuca nowe światło na sposób myślenia o Kościele.

źródło opisu: W drodze

źródło okładki: W drodze